Бойовий статут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
FM-34-45.

Бойови́й стату́т — офіційний керівний документ, що встановлює основи бойової діяльності військ (авіації, сил флоту). У бойовому статуті визначаються цілі, завдання, способи бойових дій та принципи застосування військовослужбовців, підрозділів (відділення, взвод, рота, батальйон), частин (окремий батальйон, полк) і з'єднань (бригада, дивізія), основні положення з організації, підготовки і веденню бойових дій, а також щодо їх забезпечення та управління військами.

Бойовий статут може бути загальновійськовим або виду збройних сил. Загальновійськові бойові статути визначають основи організації і ведення загальновійськового бою і принципи бойового застосування в ньому частин і з'єднань різних видів збройних сил. Положення таких бойових статутів поширюються на всі види збройних сил, роди військ і спеціальні війська. У бойових статутах видів збройних сил викладаються основи бойової діяльності їх з'єднань, частин і підрозділів в загальновійськовому бою і при веденні самостійних бойових дій.

Бойовий статут розробляються на основі положень воєнної доктрини, досвіду війн, бойової підготовки Збройних сил, досягнутого ними рівня та найближчих перспектив технічного оснащення та організаційного будівництва, а також з урахуванням розвитку військово-теоретичної думки. Положення бойових статутів постійно вивчаються і перевіряються в ході бойової та оперативної підготовки. У зв'язку із змінами в технічному оснащенні збройних сил, вдосконаленням воєнного мистецтва і організаційної структури військ, накопиченням нового досвіду бойові статути періодично переробляються.

У збройних силах іноземних держав аналогічні документи іменуються по-різному:

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія «А—БЮРО» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза А. А. ГРЕЧКО — председатель. — М. : Воениздат, 1976. — Т. 1. — С. 537-538. — ISBN 00101-030. (рос.)
  • Бойовий статут повітряно-десантних військ (частина ІІІ)
  • Бойовий статут Сухопутних військ (частина ІІ)

Посилання[ред.ред. код]