Боково-Платове (заказник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ландшафтний заказник місцевого значення «Боково-Платове»
 
Категорія МСОПV (Охоронюваний ландшафт)
48°07′33″ пн. ш. 39°03′12″ сх. д. / 48.12583° пн. ш. 39.05333° сх. д. / 48.12583; 39.05333Координати: 48°07′33″ пн. ш. 39°03′12″ сх. д. / 48.12583° пн. ш. 39.05333° сх. д. / 48.12583; 39.05333
Розташування: Антрацитівський район
Луганська область
Україна Україна
Найближче місто: Антрацит
Площа: 598 га
Водні об'єкти: річка Кріпенька
Заснований: 31 травня 1999
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Ландшафтний заказник місцевого значення «Боково-Платове». Карта розташування: Луганська область
Ландшафтний заказник місцевого значення «Боково-Платове»
Ландшафтний заказник місцевого значення «Боково-Платове»

Боково-Платове — один з об'єктів природно-заповідного фонду Луганської області, ландшафтний заказник місцевого значення.

Розташування[ред. | ред. код]

Розташований на північ від села Боково-Платове Антрацитівського району Луганської області. Координати: 48° 07' 33" північної широти, 39° 03' 12" східної довготи[1]. Площа заказника — 598 га.

Історія[ред. | ред. код]

Ландшафтним заказником місцевого значення «Боково-Платове» оголошене розпорядженням Луганської облдержадміністрації № 599 від 31 травня 1996 року.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Ландшафтний заказник знаходиться на місцевості з лісостеповим ландшафтом, що є типовим для Донецького кряжу. Розташований на полого-хвилястій височинній рівнині, розчленованій ярами і балками, часто зустрічаються гривки, гряди. Геологічна основа представлена породами кам'яновугільної системи — сланцями, пісковиками, вапняками. Ґрунти складаються з маломіцних щебенюватих і еродованих безкарбонатних чорноземів. Через заказник проходить річка Кріпенька, ліва притока річки Міус.

Рослинний світ[ред. | ред. код]

На ділянці, де знаходиться заказник поширена різнотравно-типчаково-ковилова рослинність у комплексі з широколистяними байрачними лісами, які зростають по верхів'ях і схилах балок та ярів. Степи заказника представлені фітоценозом ковили дніпровської, української, Лессінга, волосистої, до яких долучаються костриця валійська і келерія гребінчаста. Зростають також цмин пісковий, самосил білоповстистий, шавлія сухостепова, грижниця Бессера, чистець трансільванський, звіробій звичайний. У степових угруповань заказника простежується наявність видів шипшини, більшість з яких є донецько-приазовськими або донецькими ендеміками.

У байрачних лісах зростають в основному діброви з домішками ясену звичайного. Підлісок представлений бруслиною бородавчастою і Черняєвою, жостором проносним, бузиною чорною. Зростають трав'янисті рослини куцоніжка лісова, яглиця звичайна, фіалки приємна і запашна, ранник високий, медунка темна, гравілат міський, чистотіл великий та інші. Зустрічаються занесені до Червоної книги України тюльпан дібровний та рябчик руський. У заказнику розповсюджені штучно висаджені ліси із дубу звичайного та акації білої.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]