Болгарчай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Басейн Болгарчай

Балхаруд або Болгарчай[1] річка, яка утворює кордон між Іраном і Азербайджаном. Має такі місцеві назви, як Базарчай, Шірінсу, Шамбечай, Білорчай, але найпоширеніша назва - Болгарчай.[2] Довжина річки становить 168 км. Бере початок у горах Уджаруд і впадає в озеро Махмудчале.[3] Протікає в північній частині шахрестану Гермі[fa] й відділяє його від Ярдимлинського і Джалільабадського[en] районів, які розташовані в республіці Азербайджан. Утворюється від злиття кількох сезонних річок, таких як Салалачай, Гермічай, Шевончай, а також прикордонної притоки, яка бере початок у селі Офдже[fa]. Ця річка, після впадіння всіх приток, які беруть початок у горах шахрестану Гермі, протікає через село Ага Хасан Бейглу[fa] і прямує на територію шахрестану Біле Савар[fa], визначаючи його кордон з республікою Азербайджан. Потім прямує на бік Азербайджану і там впадає в озеро Махмудчале. Серед жителів регіону найпоширенішими назвами є Балхарічай і Болгарчай. Застосування до неї назви Балхаруд через перськомовність слова руд (річка) не видається правильним.

Остан Ардебіль має спільний кордон з республікою Азербайджан завдовжки 382 кілометри, із яких 159 кілометрів утворюють річки Аракс і Болгарчай.[4]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://web.archive.org/web/20101214091911/http://encyclopaediaislamica.com/madkhal2.php?sid=2523 بیله سوار (در اصل پیلسوار) ، شهرستان و شهری در استان اردبیل .
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 17 квітень 2015. Процитовано 12 травень 2017. 
  3. جغرافیای تاریخی غرب ایران ص۳۹.[1][недоступне посилання з червня 2019]
  4. استانداری اردبیل، بازدید: نوامبر ۲۰۰۹.