Бонь-Якубишин Мар'яна Степанівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мар'яна Бонь-Якубишин
Народилася 30 січня 1975(1975-01-30)
с. Монастирець Хустського району Закарпатської області
Померла 9 грудня 2010(2010-12-09) (35 років)
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Діяльність поет
Alma mater Ужгородський національний університет
Мова творів українська
Жанр поезія

Бонь-Якубишин Мар'яна Степанівна (1975—2010) — українська поетеса, педагог.

Життєпис[ред. | ред. код]

Мар'яна Степанівна Бонь-Якубишин народилася 30 січня 1975 року в мальовничому селі Монастирець Хустського району Закарпатської області. Навчалася в місцевій школі, згодом у Хустській школі-інтернаті. Закінчила філологічний факультет Ужгородського національного університету. Працювала вчителем української мови та літератури, директором Монастирецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. 9 грудня 2010 року Мар'яна Степанівна Бонь-Якубишин пішла із життя.

Творчість[ред. | ред. код]

Вірші почала писати в дев'ять років. ЇЇ поезії друкувалися на сторінках газет «Молодь Закарпаття», «Новини Закарпаття», «Закарпатська правда»", «Вісник Хустщини». Мар'яна Бонь-Якубишин була членом Хустського літературного об'єднання «Чиста криниця» імені Дмитра Вакарова. Автор двох поетичних збірок "Між іншим (2004), «Але»(2009), які вийшли в ужгородську видавництві «Ґражда». Збірка «Люблю» залишилася в рукописному варіанті.

Про творчість[ред. | ред. код]

Наталія Ребрик у передмові до збірки «Але» написала: "Справді, друга поетична книжка Мар'яни Бонь-Якубишин — це достойний «збір сил» і серйозний розгін у Храм Мистецтва Слова. Достатньо кілька рядків: Вічносте! Вибач. Я не маю часу на тебе. У мене глобальніші справи — Щоденні — буденні — дрібні. І що в порівнянні з ними Поезія, творчість, небо? Отож, не чаруй мене словом — Іди собі. Йди.., — щоб переконатися: це — п0езія[1].

"… дуже любила життя і дітей, яких вчила з повною віддачею, з усмішкою на обличчі йшла до них на урок, називаючи «мої сонечка». Підтримувала їх у творчості на районних творчих зльотах Хустщини та міжнародному фестивалі юних обдарувань «Рекітське сузір'я».

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]