Борець за соціальну справедливість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Борець за соціальну справедливість (англ. Social justice warrior, SJW) — пейоративний термін для людей, що пропагують прогресивні соціальні погляди, закликають до захисту фемінізму, цивільних прав, або мультикультуралізму[1][2].

Фраза виникла в кінці 20 століття як нейтральний або позитивний термін для людей, що займають активну соціальну позицію та всіляко захищають соціальну справедливість. У 2011 році, коли цей термін вперше з'явився у Твіттер, він змінився від переважно позитивного терміну до переважно негативного. Під час скандалу Геймергейт негативний сенс терміну отримав все більш широке використання.

В основному під «SJW» мають на увазі блогерів, вихованих у культурі політкоректності та фемінізму, та вважають, що боротьба з соціальною несправедливістю зводиться до боротьби з явною чи неявною дискримінацією тих чи інших груп людей.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Blistein, Jon (19 квітня 2016). Billy Corgan Compares 'Social Justice Warriors' to Cults, Maoists, KKK (англ.). Архів оригіналу за 26 січня 2017. Процитовано 12 жовтня 2019. 
  2. Ohlheiser, Abby (7 жовтня 2015). Why ‘social justice warrior,’ a Gamergate insult, is now a dictionary entry. The Washington Post (англ.). Архів оригіналу за 26 січня 2017. Процитовано 12 жовтня 2019.