Боржомі-Харагаулі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вид на місто Боржомі
Borjomi Kharaguli National Park - Georgia (5).jpg

Боржо́мі-Харагау́лі (національний парк) (груз. ბორჯომ - ხარაგაულის ეროვნული პარკი) — національний парк у центральній частині Грузії, розташований на території Малого Кавказу.

Один із найбільших національних парків у Європі, становить шість адміністративних районів, що простягаються від курорту Боржомі до міста Харагаулі. Його площа займає 5,3 тис. км², що становить 7,6 % всієї території Грузії.

Його унікальність у розмаїтті географічних та екологічних зон, ландшафтів, історичних пам'ятників і багатої флори і фауни.

Історія[ред. | ред. код]

Історія створення Національного парку Боржомі-Харагаулі в Грузії бере свій початок у середні віки, коли ці землі були володіннями феодалів і використовувалися переважно для полювання.

У період захоплення Грузії Російською імперією великий вплив на долю краю мав великий князь Михайло Миколайович, брат Олександра II, колишній генерал-губернатор Закавказзя. Він знайшов місцеву красу парку вражаючою і вирішив побудувати в ньому свою літню резиденцію.

Пізніше він захистив велику територію і заборонив полювання без особливого дозволу, заклавши тим самим фундамент для майбутнього парку. Парк був заснований у 1995 році за підтримки Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) і Федерального уряду ФРН, але офіційно був відкритий тільки в 2001 році.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]