Борсук японський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Борсук японський

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Мустелові (Mustelidae)
Підродина: Борсукові (Melinae)
Рід: Борсук (Meles)
Вид: Борсук японський
Meles anakuma
(Temminck, 1844)

Посилання
Вікісховище: Meles anakuma
Віківиди: Meles anakuma
EOL: 926020
ITIS: 726278
МСОП: 136242
NCBI: 191034

Борсук японський (Meles anakuma) — вид класу Ссавці (Mammalia) ряду Хижі (Carnivora) родини Куницеві (Mustelidae). Генетичні дослідження показують, що є істотні відмінності між японським та азійським борсуком, і японські борсуки є генетично однорідніші.

Поширення[ред. | ред. код]

Цей вид є ендемічним до Японії, де проживає на острові Хонсю, Кюсю, Сікоку і Сьодосіма.

Морфологія[ред. | ред. код]

Японський борсук менший (середня довжина 79 см для самців і 72 см для самиць) і має менший статевий диморфізм (за винятком розмірів іклів), ніж європейський борсук. Хвіст завдовжки від 14 до 20 см. Дорослі особини зазвичай важать від 4 до 8 кг. Передні ноги оснащені потужними кігтями для копання. Кігті на задніх лапах менші. Верх тіла вкриває довге сіро-коричневе волосся. Черевне волосся коротке і чорне. Лицеві відмітини не такі контрастні як у європейських борсука. Череп менший, ніж у європейських борсука.

Стиль життя[ред. | ред. код]

Японські борсуки харчуються дощовими хробаками від весни до осені в субальпійскій зоні, вічнозелених лісах і Токійському передмісті. Крім хробаків борсуки споживають ягоди, жуків та хурму. Ведуть нічний спосіб життя, і їх діяльність майже припиняється в січні і лютому. На відміну від європейських борсуків, тільки самиці займаються вирощуванням дитинчат у передмісті Токіо.

Починаючи з дворічного віку самиці спаровуються і народжують двох або трьох дитинчат навесні (березень-квітень). Вони спаровуються знову незабаром після цього, але затримка імплантації триває до наступного лютого.

Загрози[ред. | ред. код]

Чисельність населення зменшується. Підвищення освоєння земель і сільське господарство, а також конкуренція з боку введених єнотів є загрозами. Полювання є законним, але різко скоротилося з 1970 року.

Джерела[ред. | ред. код]