Бос (відеоігри)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бій з босом у Quake 4

Бос — тип персонажів у відеоіграх, що відрізняється особливою силою чи рідкістю. Зазвичай боси зустрічаються наприкінці ігрових рівнів і перемога над ними є остаточним випробуванням для переходу на наступний рівень чи успішного завершення гри.

Риси босів[ред. | ред. код]

Битва з босом у грі The Witcher 2: Assassins of Kings

Бос, як правило, відрізняється великими розмірами і значною кількістю очок здоров'я. Традиційно бос з'являється в кінці рівня, рідше в його середині, випереджаючи більш складного і могутнього боса. Для деяких босів виділяється свій власний рівень.

Принципова відмінність боса від просто сильного противника в тому, що гравець, як правило, зобов'язаний перемогти боса, щоб перейти на наступний рівень, у той час як звичайного противника він може обійти і продовжити гру. Опціональні боси, яких він не зобов'язаний перемогти для просування по сюжету, існують, але зустрічаються рідко і з'явилися в більш пізніх іграх як спроба піти від звичних штампів. Поєдинки з босами є ключовими точками сюжету гри, після яких слідує черговий його етап. Майже будь-яку гру в жанрах Action, платформер, RPG, файтинг завершує сутичка героя з фінальним босом — головним лиходієм сюжету гри і найбільш сильним і живучим противником. Перемога над фінальним босом означає повне проходження гри.

Для перемоги над босом часто потрібне застосування особливої ​​тактики (хитрості, особливих прийомів та інших нестандартних методів) або більш потужної зброї. Наприклад, деякі боси уразливі тільки в певному місці або в певні моменти, або строго від певного вражаючого фактора.

Види босів[ред. | ред. код]

Журналісти вебзіна "Destructoid" відзначають, серед іншого, такі види босів, як:

  • Бос з численними поплічниками, які відволікають героя;
  • Гігантський сильний, але незграбний бос;
  • «Темна сторона» гравця — бос, що володіє тими ж здібностями, що й герой гри;
  • Бос-головоломка — його можна перемогти строго певною дією, яку потрібно вгадати, і не можна перемогти звичайним способом.
  • Жартівливий «бос», який лише зображує серйозного супротивника.

Також існують «мінібосси» або «мідлбосси» (від англ. Middle — середній) — проміжні боси. Тобто це противник, який сильніший від звичайних монстрів, він обов'язковий до проходження і з ним потрібно битися десь у середині рівня.