Ботанічний сад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ботані́чний сад́ — науково-дослідницький та культурно-просвітницький заклад, в якому проводиться накопичення колекцій флори з метою її вивчення, збереження, культивування й акліматизації; пошук і добір рослин, перспективних для створення зелених насаджень і здійснення інших видів господарської діяльності; робота щодо збереження генофонду рослинного світу. У ботанічному саду створюються ділянки рідкісних і звичайних рослин, а також місцевої природної рослинності. Розрізняють ботанічний сад державного та місцевого значення.

  1. Перші ботанічні сади в Європі

Серед перших був і ботанічний сад в місті Болонья, заснований натуралістом Уліссе Альдрованді (1522–1605). Він цікавився не тільки ботанікою, а й зоологією. Тому залишив в місті також Зоологічну колекцію, що стала підмурками Зоологічного музею.

В Україні[ред.ред. код]

В Україні є ботанічні сади підпорядковані Національній академії наук України (Національний ботанічний сад НАНУ імені Миколи Гришка у Києві, Донецький та Криворізький ботанічний сад НАНУ[1]), та підпорядковані іншим установам.

Львівська та київська колекції тропічних і субтропічних рослин, з колекцій усіх українських ботанічних садів, внесені до державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання країни[2].

Всього в Україні нараховується 31 ботанічний сад та близько 20 дендропарків.

Список ботанічних садів України[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Мін. буд-ва, арх-ри, ЖКГ України «Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», 27 липня 2006.
  • Смолій В.А., Федорченко В.К., Цибух В.І. Енциклопедичний словник-довідник з туризму. — Київ : Видавничий Дім «Слово», 2006. — 372 с.

Примітки[ред.ред. код]