Бот (книга)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бот
Бот (книга).jpg
Жанр технотрилер
Автор Макс Кідрук
Мова українська
Написано 20102012
Опубліковано 2012
Окреме видання Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»

Q:  Цей твір у Вікіцитатах

«Бот» — перший український технотрилер написаний українським письменником та мандрівником Максимом Кідруком. У гостросюжетному романі поєднано сучасні технології, психологія та «екшн». Події роману є вигаданими, але все інше, місця, природні об'єкти, техніка, зброя, фізіологічні особливості живих організмів є реальними.

Книга серед українців викликала справжній ажіотаж: стартувавши на шістнадцятій позиції у ТОП-20 книгарні «Є», за 2 тижні піднялась на другу позицію, перший наклад розійшовся менш ніж за 2 місяці з дати виходу, а через 10 тижнів після виходу книга трималась у ТОП-10 основних книготоргових мереж України («Є», Читайка, Empik, Читай-город)[1][2]. Також книгою зацікавилися Росія та Німеччина. Виконується переклад російською мовою для Росії, Білорусі, Казахстану, проте видання російською в Україні не вийде[3][2].

Сюжет[ред. | ред. код]

Пустеля Атакама,
місце де розгортаються події

Молодий український програміст Тимур Коршак отримує виклик від колишнього замовника, якому колись продав «сирий» (не скомпільований) код для керування ігровими ботами. З тим кодом щось негаразд. Хлопець, спокусившись на великі гроші, відправляється у віддалену лабораторію на півночі Чилі.

У Чилі Тимура під конвоєм озброєних африканських найманців везуть у пустелю. Одна машина відстає і на неї нападають абсолютно схожі між собою хлопчаки. Авто відбивається і наздоганяє решту групи. Прибувши до відмінно захищеного лабораторного комплексу Тимур стає членом міжнародної групи вчених.

Вченим вдалося розробити керовані рої нанороботів, які спроможні проникати в мозок і з'єднуватись з нейронами та між собою, формуючи мозкові плати. Так з'явилися боти — швидкі, хитрі і надзвичайно агресивні. Вони розроблялись на замовлення США та Японії з метою створення солдат нового покоління, чиї мізки поєднані в одну мережу і здатні обмінюватися даними в режимі реального часу.

Із 110 піддослідних ботів 42 утікають. Катастрофа неминуча, Тимуру та кільком вчених необхідно їх зупинити…

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Під час роботи над книгою Максим Кідрук консультувався у кандидата наук з хімії, лікаря-фізіолога та психіатра.[4]
  • Чорновий варіант книги автор дав десятьом дівчатам, для виявлення складних та незрозумілих місць. Внаслідок критики було скорочено велику частину складних описів та деталей[5].
  • Максим Кідрук не радить читати книгу особам, яким не виповнилося 16 років, оскільки книга дещо важка у психологічному плані[5].
  • Після того, як автору вказали, що в романі немає жодного жіночого персонажу, з яким читачки могли б себе асоціювати, він змінив стать одного персонажу та переписав майже всі діалоги та сцени, пов'язані з ним[5].
  • На написання «Бота» Кідрука надихнули книги Майкла Крайтона, першого, хто писав у жанрі техно-трилера[6].
  • У романі описані реально існуючі місця в пустелі Атакама[5].
  • За роман «Бот» на «Коронації слова 2012» Максим Кідрук отримав спеціальну відзнаку «За найкращий твір на тему мандрів і подорожей», автор пояснив, що це не роман про подорожі, а перший український техно-трилер, але відзнаку все одно отримав[7].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]