Бранхінела колюча

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бранхінела колюча
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Підтип: Ракоподібні (Crustacea)
Ряд: Anostraca
Родина: Thamnocephalidae
Рід: Branchinella
Вид: Бранхінела колюча
Біноміальна назва
Branchinella spinosa
Henri Milne-Edwards, 1840
Посилання
EOL logo.svg EOL: 338531
ITIS logo.svg ITIS: 624101
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 220454

Таксономічна характеристика. Один з 29 видів роду, характерного для австралійської фауни; єдиний представник роду у фауні України.

Статус. I категорія.

Поширення. Знайдено в Чорноморському біосферному заповіднику (Кінбурнський п-в, Солоно-озерна, Івано-Рибальчанська ділянки) та на прилеглих до нього територіях, поблизу сіл Виноградного, Геройського, Рибальчого (Голопристанський р-н Херсонської обл.), Василівни (Очаківський р-н Миколаївської обл.). До 1940 р. зустрічалась у Куяльницькому та Хаджибейському лиманах. Ареал охоплює Євразію (від Пд. Європи до Центр. Азії (Монголія)), Пн. Африку (Марокко, Алжир).

Місця перебування. Солоні озера і калюжі (солоність води 4 - 15 ‰).

Чисельність. В якісних виловах (пробах води) - численна.

Причини зміни чисельності. Ймовірно, антропогенний вплив (випасання худоби на луках, забруднення водойм стоками тваринницьких ферм і т. п.).

Особливості біології. Галобіонт. Живиться фітопланктоном, детритом, бактеріями та дрібними гіллястовусими рачками. Активна фаза життя весняної генерації - з поч. квітня по кін. червня за температури води 4 - 26 °С; літньої генерації - з червня по вересень за температури води 19 - 33 °С. Дає 1 - 2 весняні Та З- 4 літні генерації; тривалість життя генерації відповідно 45 - 65 та 25 - 35 днів. Яйця латентні. Кількість кладок 3 - 5 (у кожній 20 - 310 яєць). Життєвий цикл включає періоди: наупліальний - 7 - 15, передрепродуктивний - 8 - 19 та репродуктивний - 18 - 24 дні.

Розмноження у неволі. Не спостерігалося.

Заходи охорони. Охороняється у комплексі з ін. гідробіонтами у Чорноморському біосферному заповіднику. Слід організувати біологічний контроль за станом популяції.

Джерела[ред.ред. код]