Браузерна гра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Браузерна гра
Зображення
CMNS: Браузерна гра у Вікісховищі
Приклад графіки браузерної гри (Герої війни та грошей)

Бра́узерна відеогра́ — це різновид відеоігор, основною характеристикою якого є використання інтерфейсу веб-браузера. Такі ігри представлені різноманітними жанрами і, як правило, не вимагають встановлення іншого програмного забезпечення, окрім самого браузера та за потреби відповідних плагінів для нього (Flash, Java чи Silverlight).

Переважна більшість браузерних ігор орієнтовані на бізнес модель Free-to-play, тобто, дозволяють грати безкоштовно якийсь час, поступово спонукаючи гравця витрачати реальні гроші для придбання ігрової валюти чи предметів.

Технології[ред. | ред. код]

В браузерних іграх широко використовуються стандартні веб-технології, такі як HTML, CSS, PHP, JavaScript, але вони мають обмежений успіх через проблеми із сумісністю браузера і якість. Ці технології, разом звані динамічним HTML, застосовуються для ігор, які можуть бути запущені у всіх браузерах, що відповідають їх стандартам. Крім того, певні графічні технології, такі як SVG і Canvas забезпечують швидкий рендеринг векторної і растрової графіки відповідно. WebGL до того ж дозволяє підтримувати апаратне прискорення 3D в браузері[1][2].

Найвизначніші ігри[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Anthony, Sebastian (2009-12-11). 3D browser apps and games creep ever closer with the WebGL draft standard. Downloadsquad.com. Процитовано 2010-05-20. 
  2. Google Web Toolkit Blog: Look ma, no plugin!. Googlewebtoolkit.blogspot.com. 2010-04-01. Процитовано 2010-05-20. 

Джерела[ред. | ред. код]