Браян Грін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Браян Грін
Brian Greene
Brian Greene, February 28, 2012.jpg
Ім'я при народженні англ. Brian Greene
Народився 9 лютого 1963(1963-02-09) (55 років)
Нью-Йорк
Громадянство Flag of the United States.svg США
Місце проживання
Діяльність фізик, письменник, професор, автор, актор, фізик-теоретик
Відомий завдяки теоретична фізика, теорія струн
Alma mater Гарвардський університет
Оксфордський університет
Науковий керівник Грехем Дж. Росс
Джеймс Бінні
Володіє мовами англійська[1]
Заклад Корнелльський університет
Колумбійський університет
Конфесія агностицизм
Нагороди Премія Ендрю Ґеманта
Звання професор
IMDb nm0338694
Сторінка в Інтернеті інтернет-сторінка

Бра́йан Ре́ндолф Грін (англ. Brian Randolph Greene; нар. 9 лютого 1963 Нью-Йорк, США) — американський фізик-теоретик, фахівець з теорії струн.

Біографія[ред. | ред. код]

Браян Грін змалку продемонстрував високі математичні здібності, притому так, що в цьому відношенні його можна було назвати вундеркіндом: у віці 12 років він почав відвідувати приватні уроки професора Колумбійського університету, позаяк до дого часу він вже засвоїв шкільну програму. Після закінчення Стайвесантської школи (англ. Stuyvesant High School) в 1980 році Браян Грін вступив на фізичний факультет Гарвардського університету, де отримав ступін бакалавра. Отримавши стипендію Родса, продовжив навчання в Оксфордському університеті, в якому отримав ступінь доктора.

З 1990 року працював на фізичному факультеті університету Корнвела, де став професором в 1995 році. У 1996 році Ґрін перейшов в Колумбійський університет, де працює донині.

Професор Грін часто читає лекції поза університетськими аудиторіями, як на популярному, так і на спеціальному рівнях, з якими виступив у більше ніж 25 країнах. Один з його останніх проектів — організація щорічного Всесвітнього фестивалю науки (англ. World Science Festival), який відбувається в Нью-Йорку з 2008 року[2].

Браян Грін є веганом[3].

Наукова робота[ред. | ред. код]

Браян Грін займався дослідженнями дзеркальної симетрії, яка пов'язує два різних простори Калабі-Яу. Разом з Девідом Моррісоном та Полом Аспінволом у 1993 році він довів, що флоп-перебудови (англ. flop-transition, топологічна процедура) з розривами є частиною теорії струн. Він також розвинув ідею електрона-чорної діри (black hole electron[en]). Зараз Браян Грін вивчає струнну космологію, зокрема, «відбитки» транспланківської фізики в реліктовому випромінюванні, а також бранну космологію.

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Грин Б. Скрытая реальность: Параллельные миры и глубинные законы космоса = The Hidden Reality: Parallel Universes and the Deep Laws of the Cosmos. — М. : URSS, 2013. — 400 с.
  • Грин Б. Ткань космоса: Пространство, время и текстура реальности = The Fabric of the Cosmos: Space, Time, and the Texture of Reality. — М. : URSS, 2011. — 608 с.
  • Грин Б. Элегантная Вселенная: Суперструны, скрытые размерности и поиски окончательной теории = The Elegant Universe: Superstrings, Hidden Dimensions, and the Quest for the Ultimate Theory. — М. : URSS, 2011. — 288 с.
  • Greene B. Icarus at the Edge of Time. — Knopf, 2008.


Посилання[ред. | ред. код]

  1. ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  2. Shapiro, Gary. New York, Cambridge To Host Citywide Science Festivals. New York Sun. Процитовано 2007-02-25. 
  3. Brian Greene Brings Physics & String Theory to the Masses