Браян Грін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Браян Грін
Brian Greene
Brian Greene, February 28, 2012.jpg
Ім'я при народженні англ. Brian Greene
Народився 9 лютого 1963(1963-02-09) (58 років)
Нью-Йорк
Місце проживання
Країна США США
Діяльність фізик, письменник, професор, автор, актор, фізик-теоретик
Alma mater Гарвардський університет
Оксфордський університет
Галузь теоретична фізика, теорія струн
Заклад Корнелльський університет
Колумбійський університет
Звання професор
Науковий керівник Грехем Дж. Росс
Джеймс Бінні
Аспіранти, докторанти Mark Gilbert Jacksond[1], Mark Val Raugasd[1], Calin Iuliu Lazaroiud[1], Ti-ming Chiangd[1], Yakov Kanterd[1], Thomas G. Roosd[1], Brandon D. Batesd[1], Pontus Ahlqvistd[1], Amanda Weltmand[1], Simon Judesd[1] і Kate Eckerled[1]
Нагороди Премія Ендрю Ґеманта
Особ. сторінка інтернет-сторінка

CMNS: Браян Грін у Вікісховищі

Бра́йан Ре́ндолф Грін (англ. Brian Randolph Greene; нар. 9 лютого 1963 Нью-Йорк, США) — американський фізик-теоретик, фахівець з теорії струн.

Біографія[ред. | ред. код]

Браян Грін змалку продемонстрував високі математичні здібності, притому так, що в цьому відношенні його можна було назвати вундеркіндом: у віці 12 років він почав відвідувати приватні уроки професора Колумбійського університету, позаяк до дого часу він вже засвоїв шкільну програму. Після закінчення Стайвесантської школи (англ. Stuyvesant High School) в 1980 році Браян Грін вступив на фізичний факультет Гарвардського університету, де отримав ступін бакалавра. Отримавши стипендію Родса, продовжив навчання в Оксфордському університеті, в якому отримав ступінь доктора.

З 1990 року працював на фізичному факультеті університету Корнвела, де став професором в 1995 році. У 1996 році Ґрін перейшов в Колумбійський університет, де працює донині.

Професор Грін часто читає лекції поза університетськими аудиторіями, як на популярному, так і на спеціальному рівнях, з якими виступив у більше ніж 25 країнах. Один з його останніх проектів — організація щорічного Всесвітнього фестивалю науки (англ. World Science Festival), який відбувається в Нью-Йорку з 2008 року[2].

Браян Грін є веганом[3].

Наукова робота[ред. | ред. код]

Браян Грін займався дослідженнями дзеркальної симетрії, яка пов'язує два різних простори Калабі-Яу. Разом з Девідом Моррісоном та Полом Аспінволом у 1993 році він довів, що флоп-перебудови (англ. flop-transition, топологічна процедура) з розривами є частиною теорії струн. Він також розвинув ідею електрона-чорної діри (black hole electron[en]). Зараз Браян Грін вивчає струнну космологію, зокрема, «відбитки» транспланківської фізики в реліктовому випромінюванні, а також бранну космологію.

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Грин Б. Скрытая реальность: Параллельные миры и глубинные законы космоса = The Hidden Reality: Parallel Universes and the Deep Laws of the Cosmos. — М. : URSS, 2013. — 400 с.
  • Грин Б. Ткань космоса: Пространство, время и текстура реальности = The Fabric of the Cosmos: Space, Time, and the Texture of Reality. — М. : URSS, 2011. — 608 с.
  • Грин Б. Элегантная Вселенная: Суперструны, скрытые размерности и поиски окончательной теории = The Elegant Universe: Superstrings, Hidden Dimensions, and the Quest for the Ultimate Theory. — М. : URSS, 2011. — 288 с.
  • Greene B. Icarus at the Edge of Time. — Knopf, 2008.


Посилання[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е ж и к л м Математична генеалогія — 1997.
  2. Shapiro, Gary. New York, Cambridge To Host Citywide Science Festivals. New York Sun. Процитовано 2007-02-25. 
  3. Brian Greene Brings Physics & String Theory to the Masses