Брендан Перрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Брендан Перрі

Бре́ндан Пе́ррі (англ. Brendan Perry; нар. 30 червня 1959) — музикант-мультиінструменталіст, вокаліст і композитор, який отримав міжнародну популярність як учасник і творець музичного колективу Dead Can Dance в співробітництві з Лізою Джеррард.

Біографія[ред.ред. код]

Народився у Лондоні. У 1970-х емігрував з родиною до Нової Зеландії, де 1979 став грати з гуртом The Scavengers, разом з цим колективом опинився у Мельбурні. 1980 залишив цей гурт і розпочав сольну кар'єру, а в 1981 став одним із засновників Dead Can Dance.

У 1992 році Брендан придбав в Ірландії занедбане церковна будівля Quivy Church і обладнав його як студію звукозапису, що стала творчою лабораторією для Перрі та його проектів. У 1997 році Перрі створив музику до художнього фільму «Sunset Heights».

У 1998 році Dead Can Dance розпався, і Перрі продовжував сольну кар'єру. У жовтні 1999 року вийшов у світ перший сольний альбом Брендана «Eye of the Hunter» («Око мисливця») на лейблі 4AD. Альбом відходив від звичного для слухачів звучання Dead Can Dance: Перрі виступав як автор-виконавець пісень, і основний акцент в альбомі був зроблений на звучанні акустичних музичних інструментів. Разом з тим, характерні манера співу і тексти пісень сприяли в цілому позитивної реакції слухачів і критики на альбом [1].

У 2010 році був виданий альбом «Ark» («Ковчег») на лейблі Cooking Vinil з переважно електронним звучанням і розгорнутими аранжуваннями електронних струнних інструментів і більш близький за настроєм до робіт Dead Can Dance.

У ході концертного турне 2010 Брендан Перрі виступив в Петербурзі та Москві.

Дискографія[ред.ред. код]

Дискографія Брендана Перрі з «Dead Can Dance»: див. Dead Can Dance
  • 1999 Eye Of The Hunter
  • 2010 Ark

Примітки[ред.ред. код]

  1. Див напр. "Best Rock Albums of 1999"

Посилання[ред.ред. код]