Бригадир (Велика Британія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бригадир
Відзнака Британської армії Відзнака Королівської морської піхоти
Скорочення Brig
Країна Велика Британія Велика Британія
Вид збройних сил
Звання НАТО OF-6
Створено 17 століття
Вище звання Майор-генерал
Нижче звання Полковник
Рівноцінні звання

Бригадир (англ. Brig) — старше офіцерське звання у британській армії та Королівській морській піхоті. Бригадир звання старше за звання полковник, але нижче за звання майора-генерала. Хоча схоже звання бригадний генерал у багатьох інших країнах є генеральским званням, у британській армії його відносять до рангів польових офіцерів.

Звання має код НАТО OF-6, еквівалентний до рангів у ВМС комодор та у ВПС комодор повітряних сил та бригадний генерал (генерал з 1-зіркою) у збройних силах США та у інших країнах НАТО.

Відзнака[ред. | ред. код]

Відзнакою звання бригадир є корона Св. Едварда над трьома зірками (зірка "Лазні"). Відзнакою бригадного генерала були схрещені меч і жезл.

Використання[ред. | ред. код]

Бригадири спочатку призначалися з числа полковників (як комодор з числа морських капітанів), а не були основним званням. Проте, з 1 листопада 1947 став основним званням британської армії. Проте Королівська морська піхота зберегла звання до 1997, коли звання комодор та бригадир стали основними званнями.[1]

Історичне звання бригадного генерала[ред. | ред. код]

Відзнака (до 1920)

Звання бригадний генерал загалом використовували у британській армії та Королівській морській піхоті, а також не довго у Королівських ВПС. Вперше звання з'явилося у британській армії за часів правління Якова II,[2] але звання не використовувалося у Королівській морській піхоті до 1913.[3] У 1740 основне звання бригадного генерала було скасовано,[4] а після цього звання бригадного генерала використовували як тимчасове, для призначення полковників або підполковників на час виконання завдань.

Призначення було скасовано у армії та морській піхоті у 1921 році. Було обрано призначення полковник комендант (яке вже використовували у морській піхоті) та штаб-полковника. Ці призначення, хоча і відображали його сучасну роль у британській армії як старшого полковник,а а не молодший генерал, не були добре прийняті і обидва були замінені бригадирами як в армії, так і в морській піхоті (хоча вони не замінили основного рангу полковника-коменданта в останній) в 1928 році.[5][6] З утворенням Королівських військово-повітряних сил з 1 квітня 1918 до 31 липня 1919, використовували призначення бригадир-генерал. Воно було замінено на комодор повітряних сил.

Відзнакою звання бригадира-генерала були схрещені меч та  жезл; така відзнака використовується у вищих генеральських званнях, з додаванням зірки (майор-генерал), корони (лейтенант-генерал) або обох символів ("повний" генерал). Еквівалентним військово-морських званням є комодор.

Бригадир є найвищім званням польових офіцерів (без використання слова "генерал"), у той час як бригадир-генерал був найнижчим генеральським "званням". Проте, обидва звання можна вважати ідентичними.

Молодше офіцерське звання[ред. | ред. код]

Історично, бригадир та під-бригадир були молодшими офіцерськими званнями у Кінній Гвардії. Це відповідало французькій практиці, де бригадир у кавалерії дорівнював званню капрала. Щоб підкреслити статус Кінної Гвардії як "домашніх військ", бригадири займали посади лейтенантів, під-бригадири займали посади корнетів, які були у інших кінних підрозділах. Після розпуску Кінної Гвардії у 1788, бригадири та під-бригадири 1-го та 2-го підрозділів стали лейтенантами та корнетами 1-го та 2-го полків лейб-гвардії відповідно.[7]

Бригадир залишився найнижчими офіцерським званням у Королівській роті лучників, охоронців королеви у Шотландії. У загоні дванадцять бригадирів які стоять вище за енсінов.[8]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Debrett's
  2. John J. McGrath (2009). The Brigade: A History, Its Organization and Employment in the US Army. DIANE Publishing. ISBN 1-4289-1022-0. Процитовано 19 червня 2010.
  3. Senior RM Officers - Promotion [Архівовано 10 серпня 2017 у Wayback Machine.], London Gazette
  4. Beatson, Robert (1788). A Political Index to the Histories of Great Britain and Ireland: Or, A Complete Register of the Hereditary Honours, Public Offices, and Persons in Office, from the Earliest Periods to the Present Time. G. G. J. & J. Robinson. с. 387.
  5. World War II RN Pay Tables. Архів оригіналу за 3 березня 2016. Процитовано 19 червня 2010.
  6. Scribbles (April 1956). Pay and Allowances of Officers - RN, RM, WRNS, QARNNS and VAD. Pbenyon.plus.com. Архів оригіналу за 22 листопада 2008. Процитовано 19 червня 2010.
  7. The London Gazette: no. 13005. pp. 325–325. 5—8 July 1788.
  8. Royal Company of Archers, royal.gov.uk. Accessed 1 July 2012 [Архівовано 16 червня 2012 у Wayback Machine.]

Посилання[ред. | ред. код]