Брижатий Анатолій Дементійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Брижатий Анатолій Дементійович
Народився 6 січня 1936(1936-01-06) (83 роки)
Піщана
Діяльність журналіст
Партія КПРС

Брижатий Анатолій Дементійович. — (* 6 січня 1936 року, с. Піщана Балтського району Одеської області. — Публіцист. Редактор. Член НСЖУ. Депутат Новоселицької районної ради.

Біографія[ред. | ред. код]

Анатолій Брижатий народився 6 січня 1936 року в с. Піщана Балтського району Одеської області. У 1965 р. закінчив факультет журналістики Львівського ордена Леніна державного університету імені Івана Франка. У сімдесятих роках, вже маючи чималий стаж журналістської праці у ряді районних газет України, працював заступником редактора Сокирянської районної газети «Дністрові зорі» Чернівецька область. У книзі, що вийшла до 65-річчя районки, "Світять «Дністрові зорі», Олена Дуруч-Слободянк так сказала про Анатолія Брижатого: «Солідний, тактовний, розважливий, спокійний, завжди у пошуках чогось цікавого, оригінального для виступу в газеті. Коли траплялись невдачі, Анатолій Дементійович умів тактовно підказати вихід, наштовхнути на правильну думку. Він навчав, керував, підказував якось легко, не принижуючи, не повчав, так, що хотілось не підвести його і щоб під написаним не було соромно поставити свій підпис».

А. Д. Брижатий тривалий час був редактором Новоселицької районної газети «Ленінським шляхом», а в роки незалежної України — «Слово правди» Чернівецька область. У Новоселиці обирався членом райкому Компартії України, депутатом районної ради.

У 1989 році був співредактором спільного випуску районних газет Чернівецької області під назвою «Перебудова: проблеми, пошуки, резерви», який високо було оцінено у Москві на сторінках газети «Правда».

Відзнаки, нагороди[ред. | ред. код]

  • Член Національної спілки журналістів України НСЖУ.
  • Почесна грамота НСЖУ.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Брижатий Анатолій Дементійович (А. Лісогор) // Засоби масової інформації Чернівецької області. — Чернівці, 1965. — С. 35.
  • Брижатий Анатолій Дементійович // Інформаційний простір Буковини. — Чернівці: видавництво «Букрек», 2004. — С. 108.
  • Брижатий Анатолій Дементійович // Гусар Ю. С. Дністровий зорепад. Штрихи до енциклопедичного словника-довідника «Літературно-мистецька Сокирянщина» / [Юхим Гусар]Чернівці: ВІЦ"Місто", 2010. С. 13-14.
  • Дурач-Слободянюк О. Перший наставник / [Олена Дурач-Слободянюк]// Дністрові зорі. — 2003. — 25 жовтня (№ 43).