Британська Індія у Другій світовій війні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

До моменту початку війни Індія перебувала під контролем Великої Британії і офіційно оголосила війну фашистської Німеччини як і Англія в вересні 1939 року. Британський віце-король лорд Лінлітгоу оголосив про вступ Індії в війну одноосібно, не порадившись з видними індійськими лідерами, і напевно це зумовило величезний внесок індійської армії в перемогу над фашизмом.

Факти (статистика)[ред.ред. код]

У 1939 році регулярна індійська армія становила всього 205.000 чоловіків. Але до 1945 року Індійська добровольча армія була найбільшим подібним формуванням в історії, досягнувши понад 2,5 млн. Чоловік. Індійські збройні сили включали танкові, артилерійські і повітряно-десантних військ. Індійські солдати заробили 30 хрестів Вікторії під час Другої світової війни. Кілька індійських князівств надали великі пожертви для підтримки анти-фашистських військ під час війни. Крім того, Індія надала базу для американських операцій в Південно-східній Азії.

Індійські погляди на війну[ред.ред. код]

Мусульманська ліга підтримала британський уряд відразу ж, в той час як найбільшої і найвпливовішої партії Конгрес виступив проти, використовуючи війну в політичних цілях. Індійський національний конгрес засудив нацистську Німеччину, але декларував, що не боротиметься, поки Індія не стане незалежною, бо нацизм і британське колоніальне панування, по суті, мало чим відрізняються. Конгрес почав рух "Покиньте Індію" в серпні 1942 року, відмовляючись співпрацювати з урядом до проголошення незалежності Індії. Британське Уряд відразу ж заарештувало більше 60 000 національних і місцевих лідерів Конгресу, і вони містилися у в'язниці до червня 1945 р Ліга ж відкинула руху "Геть з Індії" і працювала в тісній співпраці з британською владою.

Японія створила армію з індійських військовополонених, відому як індійська національна армія, ІНА, за допомогою індійських революціонерів, таких як Чандра Бос. Не дивлячись на те, що останнього дорікали у співпраці з фашизмом, мета ІНА і її керівництва була іншою - не допомога Японії, а отримання Індією незалежності від ослабленої війною Англії.

Індійські війська по 2 світовій війні.[ред.ред. код]

Брітанський уряд послав індійські війська воювати в Західній Азії і Північній Африці проти країн гітлерівської коаліції. Індійські дивізії взяли участь в Східно-Африканської кампанії проти італійців у Сомалі, Еритреї та Абісинії. Пізніше індійські дивізії взяли участь в Африканському театрі військових дій проти африканського корпусу, де індійські артилеристи зіграли важливу роль у знищенні танкових дивізій Роммеля Індійські війська зіграли величезну роль у звільненні Італії від фашизму. Британська королівська індійська армія також використовувалася проти японських військ в британській Бірмі, і саме вона зупинила японські війська у на території самої Індії в битвах у Імпхал і Кохіма, в їх просуванні на Запад.Індійскіе війська зіграли величезну роль у звільненні Італії від фашизму. Британська королівська індійська армія також використовувалася проти японських військ в британській Бірмі, і саме вона зупинила японські війська у на території самої Індії в битвах у Імпхал і Кохіма, в їх просуванні на Захід.