Британська антарктична територія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Британська антарктична територія
British Antarctic Territory

Прапор Герб
Розташування Британської антарктичної території
Столиця Ротера
Найбільше місто Ротера
Офіційні мови Англійська
Державний устрій Британські заморські території
Королева Єлизавета II
Площа
 - Загалом 1 709 400 км²
Населення
 - перепис 2012 р. 3000
 - Густота 0,00175/км²
Часовий пояс
Домен інтернету .aq

Британська антарктична територія (англ. British Antarctic Territory) — сектор Антарктики (1.709.000 км²), розташований від 20° до 80° західної довготи і південніше 60° південної широти.

З 1908 року Велика Британія претендує на дану територію, яка включає Південні Шетландські острови, Південні Оркнейські острови, Антарктичний півострів, узбережжя моря Ведделла, а також землі Антарктиди, що знаходяться південніше аж до Південного полюса.

Згідно з Договором про Антарктику, укладеним 1 грудня 1959 року в Вашингтоні і таким, що набрав чинності 23 червня 1961 року, на території, що знаходяться південніше 60° південної широти, не може претендувати жодна держава світу, заборонено видобуток корисних копалин і мілітаризація регіону. Однак немає перешкод для наукових досліджень.

Тим не менш, незважаючи на підписаний Договір, Велика Британія претендує на територію. У той же час частина території Британської Антарктики перетинається з територіальними претензіями Аргентини, інша частина — з Чилійській Антарктикою.

Антарктичний півострів з прилеглими островами — найсприятливіше в кліматичному плані місце для людини в Антарктиці, тому населення наукових антарктичних станцій влітку (грудень — лютий) може досягати близько 3 тис. осіб, при цьому більшість з них не є громадянами Великої Британії. Взимку населення знижується до 500–700 працівників станцій. Постійних жителів, як і у всій Антарктиці, немає. Туризм поширений лише влітку.

Британська Антарктика широко представлена в антарктичній філателії.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]