Британська антарктична територія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Британська антарктична територія
British Antarctic Territory

Прапор Британської антарктичної території Герб Британської антарктичної території
Прапор Герб
Розташування Британської антарктичної території
Столиця Ротера
Найбільше місто Ротера
Офіційні мови Англійська
Державний устрій Британські заморські території
Королева Єлизавета II
Площа
 - Загалом 1 709 400 км²
Населення
 - перепис 2012 р. 3000
 - Густота 0,00175/км²
Часовий пояс
Домен інтернету .aq

Британська антарктична територія (англ. British Antarctic Territory) — сектор Антарктики (1.709.000 км²), розташований від 20° до 80° західної довготи і південніше 60° південної широти.

З 1908 року Велика Британія претендує на дану територію, яка включає Південні Шетландські острови, Південні Оркнейські острови, Антарктичний півострів, узбережжя моря Ведделла, а також землі Антарктиди, що знаходяться південніше аж до Південного полюса.

Згідно з Договором про Антарктику, укладеним 1 грудня 1959 року в Вашингтоні і таким, що набрав чинності 23 червня 1961 року, на території, що знаходяться південніше 60° південної широти, не може претендувати жодна держава світу, заборонено видобуток корисних копалин і мілітаризація регіону. Однак немає перешкод для наукових досліджень.

Тим не менш, незважаючи на підписаний Договір, Велика Британія претендує на територію. У той же час частина території Британської Антарктики перетинається з територіальними претензіями Аргентини, інша частина — з Чилійській Антарктикою.

Антарктичний півострів з прилеглими островами — найсприятливіше в кліматичному плані місце для людини в Антарктиці, тому населення наукових антарктичних станцій влітку (грудень — лютий) може досягати близько 3 тис. осіб, при цьому більшість з них не є громадянами Великої Британії. Взимку населення знижується до 500–700 працівників станцій. Постійних жителів, як і у всій Антарктиці, немає. Туризм поширений лише влітку.

Британська Антарктика широко представлена в антарктичній філателії.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]