Британське екологічне товариство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Британське екологічне товариство
Засновано 1913
Тип навчальне товариство
Сфера екологія
Країна Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Веб-сайт britishecologicalsociety.org

Британське екологічне товариство (англ. British Ecological Society, BES) — наукове товариство в галузі екології, створене у 1913 році у Великій Британії для підтримки досліджень та вивчення екології. Це найстаріше екологічне товариство у світі[1]. Початковою метою товариства було "сприяння вивчення екології у широкому сенсі", і це залишається основною темою, якою товариство керується і сьогодні у своїй діяльності.

Британське екологічне товариство налічує понад 5000 членів, 14% з яких є студентами. Близько 42% становлять іноземні члени, у загальному із 92 країн світу. Головний офіс розташований у будинку Чарлза Дарвіна у Лондоні, поряд з іншими біологічними організаціями[2].

Товариство було створене на базі Британського Комітету з рослинництва, яке було засноване у 1904 році для сприяння дослідженню та вивченню рослинності на Британських островах. Інавгураційна зустріч Британського екологічного товариства відбулася в Університетському коледжі Лондона 12 квітня 1913 року за участі 47 членів. Першим президентом товариства став сер Артур Тенслі, також було видано перший номер "Journal of Ecology".

Місія Товариства полягає в тому, щоб генерувати, спілкуватися та просувати екологічні знання та рішення, і це досягається завдяки широкому спектру заходів. Воно поширює академічні дослідження через свої наукові журнали, організовує зустрічі науковців, щороку присуджує гранти для підтримки екологічної спільноти, інформує та впливає на політиків, а також працює над покращенням викладання та вивчення екології в школах.

Наукові журнали товариства[ред. | ред. код]

Члени товариства можуть підписатися на ці журнали за зниженою ціною. Товариство також співпрацює з видавництвом Wiley-Blackwell у виданні журналу відкритого доступу Ecology and Evolution.

Президенти[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "British Ecological Society", in Encyclopedia of Environmetrics, Abdel H. El-Shaarawi and Walter W. Piegorsch, eds. (John Wiley & Sons, 2001) p236
  2. Charles Darwin House. Charles Darwin House. 
  3. T.W.W; A.G.T. (1929). Obituary Notice: William Gardner Smith: 1866-1928. Journal of Ecology 17 (1): 170–173. 

Посилання[ред. | ред. код]