Британський союз фашистів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Британський союз фашистів

англ. British Union of Fascists
Країна Велика Британія
Голова партіїОсвальд Мослі
Дата заснування1 жовтня 1932
Дата розпуску23 травня 1940
Штаб-квартираЛондон, Велика Британія
ІдеологіяБританський фашизмd, антисемітизм і Ізоляціонізм

Британський союз фашистів (БСФ, англ. British Union of Fascists) — політичне об'єднання, яке виникло в Великій Британії в умовах Великої депресії і стало наймасовішою британською фашистською організацією в міжвоєнний період, чия діяльність мала помітний вплив на суспільно-політичне життя країни в 1930-ті роки. В 1936 партія була перейменована в «Британський союз фашистів і націонал-соціалістів», а в 1937 стала називатися просто «Британський союз», проіснувавши під цією назвою до 1940, в якому була заборонена.

Організація була заснована в Лондоні 1 жовтня 1932 року англійським аристократом Освальдом Мослі. Він також був беззмінним керівником і головним ідеологом Союзу протягом усього часу існування організації.

Британські фашисти активно використовували соціальну риторику, націоналістичну і антикомуністичну пропаганду. Ними були організовані сили оборони БСФ — штурмові загони, члени яких в ході багатьох мітингів влаштовували побиття політичних опонентів. З осені 1934 року фашисти Мослі почали проводити антисемітську кампанію, а в кінці 1930-х років підтримали агресивні устремління Гітлера в континентальній Європі.

Особливістю БСФ була висока участь жінок у діяльності організації. На виборах до британського парламенту 1936 року БСФ мав найвищий відсоток жінок у списку кандидатів серед тогочасних партій. Однією з довірених людей Освальда Мослі в організації була Нора Елам[en], колишня активістка суфражистського руху[1].

В перші місяці після початку Другої світової війни БСФ продовжував активну діяльність. В травні 1940, після приходу до влади у Великій Британії Вінстона Черчилля, керівник організації Освальд Мослі та більшість керівників були заарештовані, в липні організація була оголошена поза законом.

Література

[ред. | ред. код]
  • Skidelsky R. Oswald Mosley. — L., 1981. — P. 25.
  • Mosley O. My Life. L., 1970.
  • Julie V. Gottlieb. Feminine Fascism: Women in Britain's Fascist Movement, 1923-45. London: I.B.Tauris, 2003.

Примітки

[ред. | ред. код]