Бродзький Віктор Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бродзький Віктор Петрович
Wiktor Brodzki portrait, 1870.jpg
Народився 1826[1]
Волинська губернія, Російська імперія
Помер 9 жовтня 1904(1904-10-09)
Рим, Провінція Рим, Лаціо, Італія
Громадянство Flag of Russia.svg Російська імперія
Діяльність скульптор[d]
Віктор Бродзький, 1870 рік
Скульптура Бродзького «Амур, що спить у мушлі»

Ві́ктор Петро́вич Бро́дзький (пол. Wiktor Brodzki; рос. Виктор Петрович Бродзкий; 1826, Волинська губернія — 1904, Рим, Італія) — польський скульптор родом із Волині, який освіту здобув у Санкт-Петербурзі, а жив у Римі.

Біографія[ред.ред. код]

31 липня (12 серпня) 1845 року занесено до списку дворян Волинської губернії синів Петра Бродзького, внуків Ігнатія Петрова — Віктора-Поліарха та Казимира-Войцеха [2].

У Петербурзькій академії мистецтв працював під керівництвом російського скульптора італійського походження Джованні Віталі й отримав малу золоту медаль за статую Адоніса, що відпочиває. Тоді ж виконав барельєфний бюст великої княгині Олександри Йосипівни та бюст композитора Аполлінарія Контського. 1861 року здобув звання академіка за фігури «Амур, що спить і прокидається» та «Зефір, що гойдається на гілці». 1868 року здобув звання професора за твори «Мармуровий коминок», групи «Перше кохання» та «Втеча з Помпеї».

Оселившись остаточно за кордоном, Бродзький до кінця життя мешкав у Римі та від 1870 року майже зовсім не з'являвся на виставках.

Виконав чимало творів із мармуру та бронзи, до 30 монументів, статуй і груп та до 65 бюстів і медальйонів. У Російському музеї імператора Олександра III в Санкт-Петербурзі (нині Державний Російський музей) зберігається мармурова група Бродзького «Спаситель із двома ангелами».

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Artnet — 1998.
  2. Список дворян Волынской губернии. — Житомир, 1906. — С. 8.

Література[ред.ред. код]

  • Бродзкий Виктор Петрович // Новый энциклопедический словарь / Издатели Ф. А. Брокгауз, И. А. Ефрон. — Т. 8: Брачный наряд — Белорусы. — Санкт-Петербург, 1912. — Столбец 144.
  • Бродзкий (Бродзский, Бродский), Виктор Петрович // Художники народов СССР: Библиографический словарь. В шести томах. — Т. 2: Бойченко — Геонджиан. — Москва: Искусство, 1972. — С. 72.

Посилання[ред.ред. код]