Бродяга (фільм, 1951)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
БродягаPicto infobox cinema.png
Awaara
Awaara (1951).jpg
Жанр мелодрама, музичний фільм
Режисер Радж Капур
Продюсер Радж Капур
Сценарист Аббас Хваджа Ахмед, В. П. Сатхе
У головних
ролях
Радж Капур, Наргіс
Оператор Radhu Karmakard
Композитор Шанкар-Джайкішан
Кінокомпанія R.K. Films
Дистриб'ютор R. K. Filmsd
Тривалість 168 хв.
Мова гінді
Країна Індія Індія
Рік 1951
Касові збори 12 500 000 ₹[1]
IMDb ID 0043306
CMNS: Бродяга у Вікісховищі

«Бродя́га» (оригінальна назва: Awaara, хінді: आवारा, урду: آوارہ,) — музичний індійський фільм, знятий у 1951 році прославленим режисером і актором Раджем Капуром, класика індійського кіно. Музика, створена дуетом Шанкар-Джайкішан[en], особливо пісня «Awaara Hoon» («Я бродяга»), здобула значну популярність. Один із лідерів радянського прокату і найвідоміших індійських фільмів в СРСР. З цього фільму почалася слава Раджа Капура в СРСР. Це талановитий, щирий і дуже експресивний фільм, в якому соціальна і етична теми переплітаються з яскравою романтичної лінією героїв Раджа Капура та Наргіс. Фільм «Бродяга», що відображав настрій молоді нової незалежної Індії та її надію на світле майбутнє, отримав широке міжнародне визнання і був популярний, крім СРСР, в КНР, Ірані, Афганістані, Туреччині, Румунії, Болгарії, арабських країнах і країнах Південно-Східної Азії; він був включений до основної програми Каннського фестивалю 1953 року, був дубльований на безліч мов. У цьому фільмі Радж Капур вперше постав в образі волоцюги, що отримав подальший розвиток в його картині «Пан 420» (1955) і став його найбільш відомим екранним амплуа.

Сюжет[ред. | ред. код]

Фільм розвиває на сучасному матеріалі тему одного з епізодів давньоіндійського епосу «Рамаяна». Радж народився і живе в нетрях і промишляє крадіжками. Його батько, багатий окружний суддя Рагунат, багато років тому вигнав з дому вагітну дружину, коли запідозрив її в безчесті. У початковій школі Радж подружився з Ритою, дівчинкою з заможної родини. Суддя Рагунат, опікун Рити, подбав про те, щоб неблагонадійний Радж не бачився з Ритою і відвіз її в інше місто.

На вулиці Радж знайомиться з бандитом Джаггою, який замінює йому батька і навчає злодійському ремеслу. Незважаючи на успіхи в цьому ремеслі, Раджа мучать докори сумління. Він постає людиною, у якої багато облич. Проходить багато років. Вийшовши в черговий раз з в'язниці, Радж випадково зустрічає Риту. Дитяча дружба переростає в романтичну любов. Рита не знає про «справжнє обличчя» Раджа, і це посилює його переживання про свою занапащене життя. Радж намагається порвати зі злодійським життям. У нападі люті, захищаючи матір і себе, він вбиває Джаггу. Коли ж Радж дізнається, що суддя Рагунат — його справжній батько, винний у стражданнях матері, він вривається у дім Рагуната і намагається убити також його. Його заарештовують і судять. Рита, яка тільки що отримала диплом адвоката, намагається захистити Раджа і розповідає суду присяжних всю гірку правду. Раджу належить провести три роки в каторжній в'язниці, але віддана Рита співчуває йому і обіцяє, що дочекається.

У ролях[ред. | ред. код]

Технічні дані[ред. | ред. код]

  • Чорно-білий

Премії та нагороди[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]


  1. Box Office 1951Box Office India.