Бруант чорнобровий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бруант чорнобровий

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Passerellidae
Рід: Бруант (Zonotrichia)
Вид: Бруант чорнобровий
Zonotrichia atricapilla
(Gmelin, 1789)
Мапа поширення виду     Гніздування     Міграція     Зимування
Мапа поширення виду     Гніздування     Міграція     Зимування
Синоніми
Emberiza atricapilla Gmelin, 1789

Zonotrichia coronata Pallas, 1844

Посилання
Вікісховище: Zonotrichia atricapilla
Віківиди: Zonotrichia atricapilla
EOL: 45511193
ITIS: 179461
МСОП: 22721091
NCBI: 44392

Бруант чорнобровий[2] (Zonotrichia atricapilla) — вид горобцеподібних птахів родини Passerellidae. Поширений на заході Північної Америки.

Поширення

[ред. | ред. код]

Неарктичний вид, який гніздиться на Алеутських островах і на заході Аляски. Рідко трапляється в центральній частині Аляски та лише у виняткових випадках зустрічається на півночі Аляски. На півдні ареал поширення простягається від західної Канади до Британської Колумбії. Місцем їхнього проживання є зарості на узліссях. Перелітний птах, який у зимові місяці мігрує на західному узбережжі Сполучених Штатів.

Навесні і влітку мешкає в хвойних лісах і на ділянках тундрової чагарникової рослинності. На місцях зимівлі воліє густі чагарники.

Дорослі особини мають середню довжину від 15 до 17 см (від кінчика дзьоба до кінчика хвоста). Статевого диморфізму немає. Забарвлення тіла дуже схоже на колір інших видів цього роду: коричневі верхні частини спини та свинцево-сірі нижні частини з деякими коричневими відтінками на животі. Його діагностичні ознаки виявлені на голові: яскраво-жовта корона з білим на спині, оточена товстою чорною смугою, яка межує з очима та включає лоб. Інша частина голови, включаючи щоки, потилицю, горло і шию, сіра.

Взимку оперення дорослих особин може змінюватися, стаючи більш тьмяним. Коронка може залишатися жовтуватого кольору, а в деяких випадках вона може бути повністю коричневою, що ускладнює ідентифікацію виду. Такий же малюнок оперення використовується у молодих особин.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2021). Zonotrichia atricapilla: інформація на сайті МСОП (версія 2022.2) (англ.) 12 жовтня 2023
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

[ред. | ред. код]