Брунони

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бруно І — родоначальник династії

Брунони — (нім. Brunonen) — німецька династія, яка має родичів з Саксонської і Салічної династій, які були імператорами Священної Римської імперії.

Представники династії були графи Брауншвейга, Нордтюрінгау і Дерлінгау, а також маркграфи Фрісландії і Мейсена. Родові володіння Брунонів перебували в Остфаліі (в районі Брауншвейга ), пізніше вони успадкували ще й володінні Середньої Фрісландії і Мейсенської марки.

Назву династія отримала на ім'я свого родоначальника - Бруно I (бл. 975/985 - бл. 1010/1011), графа в Дерлінгау і Нордтюрінггау, а також Бруно (бл. 830/840 - 2 лютого 880), герцога Саксонії з 866 року , якого традиційно вважали предком Бруно I. Відповідно Брунон вважався однією з гілок Людольфінгів, що дало їм привід після смерті імператора Оттона III претендувати на трон. Саме герцог Бруно, згідно з легендою, заснував місто Брауншвейг, що став центром володінь Брунонів. Однак точно простежити походження Брунон до передбачуваного родоначальника на підставі наявних первинних джерел неможливо, хоча на користь спорідненості з Людольфінгами говорять і ономастичні дані. У герцога Бруно ніяких дітей не згадується. В 942 році згадується граф Людольф, який мав володіння в Дерлінгау, де знаходилися родові землі Брунонів. Передбачається, що Людольф міг бути онуком герцога Бруно. Можливо сином Людольфа був Бруно, який згадується в 965 році як граф в Дерлінгау, також у нього згадується син Людольф (пом. 993). При цьому вони займали становище вище, ніж могутній маркграф Геро Залізний. Також сином графа Бруно ймовірно був Бруно, що одружився на Хільдесвінде, дочки графа Віхмана III з династії Біллунгів. І його сином міг бути Бруно I.

Література[ред.ред. код]

  • Hans-Joachim Freytag. Brunonen / / Neue Deutsche Biographie (NDB). Band 2 . - Berlin: Duncker & Humblot, 1955. - P. 684 f.
  • Hlawitschka Eduard. Die familiären Verbindungen der Brunonen / / Auxilia Historica. Festschrift für Peter Acht zum 90. Geburtstag . - München: CH Beck'sche Verlagsbuchhandlung, 2001. - С. 133-162.
Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.