Брутальний дез-метал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Брутальний дез-метал
Стилістичні походження
Походження
Типові інструменти
Популярність Кінець 1980-х - початок 1990-х
Піджанри
Слем-дез-метал
Споріднені жанри

Дезграйнд,

Дезкор
Інші теми

Гуттурал,

Піг-сквіл

Брутальний дез-метал (брутал-дез) — екстремальний різновид дез-металу, а також термін, який використовується для опису дез-метал-гуртів, творчість яких відрізняється використанням швидких темпів, важких звукових ефектів гітари і бас-гітари, агресивним вокалом та виконавських прийомів, що надають більш жорстке й брутальне звучання, ніж звичайний дез-метал.

Історія[ред. | ред. код]

Брутальный дез-метал почав розвиватися у ранні 1990-і, як різновид дез-металу. Першими альбомами стилю є ранні роботи гурту Cannibal Corpse, сформованої у 1988, котрий почав акцентувати гру на технічності і важкості звучання і таким чином почали формувати цей стиль. У 1991 з'явились роботи у більш самостійному стилі, відділеному від традиційного брутального дез-металу з реалізацією Suffocation Effigy of the Forgotten.

Пізні 1990-і стали етапом суттєвого формування стилю з виходом Disgorge Cranial Impalement, а також релізами Dying Fetus. Ці льбоми допомогли піонерам стилю, котрі у свою чергу перенесли акцент на велику кількість бласт-бітів і брейкдаунів. Це надихнуло безліч гуртів грати у стилі, подібному вищесказаним засновникам.

Брутальний дез-метал швидко поширився світом, де створились безліч відомих, або ще невідомих гуртів, які наслідували ідеї і особливості поданого стилю.

Підвиди[ред. | ред. код]

Традиційний брутальний дез-метал[ред. | ред. код]

Зародився майже одночасно з класичними формами, теж у Америці, котра багатьма визанана передовою країною, звідки вишли на світову естраду музиканти агресивного і екстремального напрямку. Характерні приклади — Brutality і Banished. Окрім того, підтримку фанів одразу отримали Sinister з Голландії і Broken Hope (США, Іллінойс).

Технічний брутал-дез-метал[ред. | ред. код]

Після 2-3 років розвитку брутального напрямку неминуче з'явились колективи, котрі вважали, що  недостатньо грати просто дуже важку музику. Слід грати ще і дуже технічно і різоманітно. Одними з піонерів цього стилю стала команда з Нью-Йорка Suffocation. Її альбоми Effigy Of Forgotten (1991) і Pierced From Within (1995) задали нові стандарти технічності у брутальному дез-металі, котрі повпливали на весь стиль в цілому.

Типові ознаки цього піджанру — хитрі, переплетені партії і невблаганна жорстокість.

Представники: Nile, Deeds of Flesh, Hour of Penance, Suffocation, Dismetry, Decrepit Birth, Brain Drill, Spawn of Possession, Wormed, Cytotoxin, Defeated Sanity, Origin, Cryptopsy, Meta-Stasis.

Література[ред. | ред. код]

  • Purcell, Natalie J. (2003). «Death Metal Music: The Passion and Politics of a Subculture», McFarland, ISBN 0786415851.
  • Michelle Phillipov, Death Metal and Music Criticism: Analysis at the Limits, Lexington Books, 2012, ISBN 978-0739164594.