Бугаєв Микола Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Микола Бугаєв

Микола Бугаєв (*14 вересня 1837, Душеті — †29 травня 1903, Москва) — російський математик і філософ. Батько поета Андрія Бєлого.

Біографія[ред.ред. код]

Микола Бугаєв народився у Тбіліській губернії у родині військового лікаря кавказьких військ. У 1847 році був відправлений батьком до Москви для навчання у гімнації; навчався у Першій московській гімназії, уже з четвертого класа він нічого не отримував із дому и жив виключно на те, що заробляв уроками; гімназію він заканчив із золотою медаллю.

М. Є. Зернов

У 1855 році він поступив на фізико-математичний факультет Московського університету. Серед викладачів Бугаєва були професори Микола Єфимович Зернов (18041862), Микола Дмитрович Брашман (17961866).

У 1859 році, після закінчення університетського курсу, Бугаєву було запропоновано залишитися при Університеті для підготовки до професури, але він відмовився, вирішивши вибрати військову кар'єру. Поступивши на службу унтер-офіцером у гренадерський саперний баталйон, одночасно він був прийнятий екстерном до Миколаївського військового училища у Петербурзі. У 1860 році Бугаєв після здачи іспитів отримав звання військового інжинер-прапорщика.

Посилання[ред.ред. код]