Буддарупа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Статуя Будди періоду Гуптів, Сарнатх, Індія.

Буддарупа (буквально «Форма пробудженого») — це санскрит та палі буддиський термін, що використовується для опису статуй або моделей істот, які отримали ранк будди «пробудженого», включаючи історичного Будду.

Історія

[ред. | ред. код]

Образ Будд почав формуватися з першого століття нашої ери в Північній Індії, на території Гандхарі та Матхурі. Мистецтво Гандхари зазнало знатчного впливу від давньогрецького мистецтва, що призвело до розвитку греко-буддистського мистецтва з анатомічно добре пропорційною та реалістичною фігурою Будди. Одним із найвпливовіших буддійських мистецтв було мистецтво Гуптів та пізніше, стиль Амаравати. З Індії зображення Будди поширилося на решту Азії.

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Thai birth day colors and Buddha image. United States Muay Thai Association Inc. 16 жовтня 2004. Архів оригіналу за 13 січня 2010. Процитовано 6 квітня 2011. An innovation of the Ayutthaya period. {{cite web}}: Cite має пустий невідомий параметр: |df= (довідка)
  • Borobudur Buddha head. BBC. Архів оригіналу за 12 серпня 2014. Процитовано 2 August 2014. A History of The World, The British Museum