Будзан Богдан Павлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будзан Богдан Павлович
Народилася 5 грудня 1943(1943-12-05) (77 років)
місто Збараж, Тернопільська Область, Україна
Нагороди
Відмінник освіти України
Заслужений працівник освіти України

Богдан Павлович Будзан (Народився  5 грудня 1943 р. в м. Збараж, Тернопільської області)

Академік Української академії наук в галузі стратегічного менеджменту. Доктор філософії в галузі технічних наук (PhD). Засновник і директор Консультаційного центру менеджменту (КЦМ — Київ). Професійний коуч і бізнес-консультант.

Кар'єра[ред. | ред. код]

З 1968 по 1991 рр. працював інженером і дослідником в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України. У 80-х роках очолював відділ науково-економічного розвитку зварювального виробництва  інституту, брав активну участь у розробці та забезпеченні реалізації комплексних програм розвитку зварювального виробництва, науки і техніки в СРСР, координації діяльності дослідних, проектних і виробничих організацій країни в цій галузі, забезпечував взаємодію інституту з урядовими та керівними народно-господарськими установами. Без відриву від наукової діяльності в 1973 році закінчив Київський політехнічний інститут і отримав фах інженера електронної техніки, а в 1979 році захистив кандидатську дисертацію.

В 1991 році був запрошений на роботу в апарат Кабінету Міністрів України, де до 1993 року очолював відділи з питань власності та підприємництва, а потім — по зв'язках із міжнародними фінансовими організаціями (Світовий банк, Міжнародний валютний фонд, Європейський банк реконструкції та розвитку та ін.).

В 1993 р. його як успішного менеджера було запрошено очолити благодійний Міжнародний фонд «Відродження», де він до 1996 р. відігравав значну роль у розробці та здійсненні сотень проектів і понад 50 програм, спрямованих на розвиток в Україні громадянського суспільства, створив мережу філіалів фонду по всій Україні.

В 19962005 рр. очолював першу в Україні бізнес-школу — вищий навчальний заклад — Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ), де впроваджував розроблену ним структуру та стратегію розвитку інституту, низку прогресивних навчальних програм, забезпечував збільшення набору студентів і державну та міжнародну  акредитацію установи, налагодив плідні стосунки з провідними навчальними закладами аналогічного профілю в світі. Як професор Кафедри менеджменту та економіки МІМ-Київ викладав дисципліни «Основи менеджменту», «Стратегічний менеджмент» і «Самоменеджмент». Одночасно Будзан Б. П. був позаштатним радником віце-прем'єрів міністрів України, членом Наглядової ради Міжнародного центру перспективних досліджень, заступником голови Конгресу української інтелігенції, співголовою Тернопільського земляцтва в Києві.

В 20092010 рр., працював професором кафедри Суспільних наук Міжнародного інституту бізнесу в Києві та Президентом Міжнародного благодійного фонду  «Українська фундація менеджменту».

Заснував і в 20062016 роках очолював приватний Консультативний центр менеджменту (КЦМ-Київ), вів активну лекторську, консультативну та коучінгову діяльність за низкою програм в Україні, Росії, Казахстані, Угорщині та інших країнах. З 2015 року працює на посаді Старшого радника у одній з найбільших в Україні агропромисловій компанії «Астарта-Київ».

На цей час Богдан Будзан є членом Ради директорів Вашингтонської транснаціональної освітньої групи, членом комітету програми «Декани крізь кордони» Європейської фундації розвитку менеджменту, членом Асоціації менеджмент-освіти країн Центральної та Східної Європи, Почесним членом Асоціації українських професіоналів США («Вашингтонська група»), членом Наглядової ради Фонду вільного підприємництва для країн Східної Європи (США), а також членом редколегій наукових журналів «Постметодика» й «Маркетинг в Україні». З 2016 року очолює Наглядову раду Благодійного фонду «Повір у себе».

В його творчому доробку Богдана Будзана понад 160 наукових публікацій, присвячених науково-технічним та соціально-економічним проблемам, питанням розвитку бізнес-освіти в Україні. Є автором книг «Менеджмент в України: сучасність і перспективи» та «Роздуми менеджера».

Впродовж всіх років активної діяльності він пройшов навчання за різними програмами підвищення менеджерської кваліфікації в Україні, Австрії, Італії, Канаді, Великій Британії та США, а за програмами для вищого управлінського персоналу — у Гарвардській та Лондонській школах бізнесу

Сім'я[ред. | ред. код]

Богдан Павлович Будзан одружений, має двох дорослих дочок та двох онуків. На дозвіллі цікавиться мистецтвом, філософською, історичною та з питань менеджменту літературою, є гарячим вболівальником київського футбольного клубу «Динамо» та іспанської «Барселони», полюбляє рибалку, тихе полювання за грибами, майстерно грає в шахи.

Нагороди[ред. | ред. код]