Будинок Амальє

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Будинок Амальє та будинок Бальо

Буди́нок Амальє́ (кат. Casa Amatller; іноді зустрічається неправильне написання «Аматльєр») – будинок у Барселоні у стилі, який можна назвати одночасно неоготикою та модерном. Свій нинішній вигляд будинок отримав між 1898 і 1900 р.р., коли його було перебудовано за проектом архітектора Жузепа Пуча-і-Кадафалка.

Балкон будинку Амальє

Будинок Амальє знаходиться на Проїзді Ґрасія в районі Барселони Ашямпла поруч з будинком Бальо та будинком Лєо Мурери та разом з ними є частиною «Острівця незгоди» (кат. Illa de la Discòrdia), міського кварталу, що був так названий через кілька відомих дизайнерських модерністських будівель, які збудовані у різних стилях.

Будинок Амальє було збудовано в 1875 р., у 1898 р. його було куплено кондитером Антоні Амальє-і-Костою (кат. Antoni Amatller i Costa) і його реконструкція була доручена архітекторові Жузепу Пучу-і-Кадафалкові. Під час роботи, в якій брала участь ціла група художників і майстрів прикладного мистецтва, було виконано перепланування та художнє оформлення будинку. Будівля має незвичний ступінчастий фронтон (натяк на квадратні шматки шиколаду), на його фасаді розташовано алегоричний портрет домовласника. Будинок з одного боку нагадує традиційні будівлі Барселони у неоготичному каталонському стилі, а також голландські будинки.

У 1976 р. королівським указом будинок Амальє був оголошений пам'яткою національного значення.

Адреса, відвідання будинку Амальє[ред.ред. код]

  • Адреса: Проїзд Ґрасія (Passeig de Gràcia), 41, Барселона
  • Телефон: (+34) 93 496 12 45
  • Під’їзд: поряд з зупинкою автобусів № 7, 16, 17, 22, 24, 28
  • Метро: лінії L2, L3, L4 (Станція «Passeig de Gràcia»)

Відвідування: екскурсії каталанською та іспанською мовами з понеділка по п’ятницю об 11.00, по суботах та неділях – о 12.30. Екскурсії англійською мовою з понеділка по п’ятницю о 12.00. Екскурсія включає огляд вестибюля та фотостудії, розповідь про те, ким був Антоні Амальє, а також дегустацію шоколаду. Вартість екскурсії — 5 €. Замовлення за телефоном 00 34 934 877 217 або за електронною поштою amatller@amatller.org.


У Національному мазеї мистецтв Каталонії (кат. Museu Nacional d'Art de Catalunya або MNAC) розміщено експозицію автентичних меблів з будинку Амальє.

Див. також[ред.ред. код]