Будинок на дереві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будинок на дереві
Зображення
CMNS: Будинок на дереві у Вікісховищі

Будинок на дереві — будівля, піднесена над землею, сконструйована переважно в кроні дерева, основа конструкції якої — один або кілька стовбурів. Може використовуватися як місце відпочинку, мисливський будиночок, робоче приміщення або як тимчасовий притулок.

Будинки на дереві в лісовій галузі є прикладом екологічного будівництва, оскільки їх зведення не вимагає вирубування лісів. У деяких районах тропіків на деревах або на палях будують звичайне житло, щоб вберегти приміщення від небезпек, які можливі на рівні землі.

Будинок на дереві як традиційне житло

[ред. | ред. код]

Плем'я короваї у Новій Гвінеї живе в будинках на деревах, деякі з яких досягають 40 м у висоту, таким чином вони уникають нападу мисливців за головами з сусіднього племені[1].

Популярність

[ред. | ред. код]

Від середини 1990-х років у США та деяких країнах Європи зростає популярність будинків відпочинку на деревах[2]. Це відбувається завдяки збільшенню доходу, досконалішим технологіям будівництва, науковим дослідженням щодо практики будівництва безпечних будівель і підвищеному інтересу до екологічних питань, зокрема забезпечення сталого розвитку.

Приклади будівель на деревах

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Head-Hunters Drove Papuan Tribe Into Tree-Houses [Архівовано 8 червня 2021 у Wayback Machine.], Sciencedaily.com
  2. Henderson, Paula; Adam Mornement. Treehouses. — London, UK : Frances Lincoln Ltd[en], 2005. — С. 7. — ISBN 0 7112 2437 4.
  3. Ресторан на дереве в Новой Зеландии разработан с помощью ArchiCAD
  4. Офіційний сайт парку Алнік [Архівовано 17 грудня 2020 у Wayback Machine.](англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]