Будівля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Будівля — вид споруди, що складається з несучих та огороджувальних або сполучених (несучо-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів[1].

До будівель відносяться: житлові будинки, гуртожитки, готелі, ресторани, торговельні будівлі, промислові будівлі, вокзали, будівлі для публічних виступів, для медичних закладів та закладів освіти та інше. До господарчих будівель відносять допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо [2].

У будівельній практиці розрізняють поняття «будівля» і «споруда». Крім будівель до споруд відносять інженерні споруди, що призначені для виконання технічних, військових, транспортних задач (наприклад, міст, залізнична платформа, телевізійна щогла, тунель, віадук, станція метро, підземний перехід, конкорс, резервуар, бомбосховище, дот, дзот і т. д.).


Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018–2000. Затверджено і введено в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000 № 507
  2. Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 24.06.2011 N 91 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 липня 2011 р. за N 830/19568.

Посилання[ред.ред. код]


Будинок Це незавершена стаття з будівництва.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.