Будівля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Будівля — вид споруди, що складається з опорних та обгороджувальних або сполучених (опорно-обгороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, які призначено для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів[1].

До будівель відносяться: житлові будинки, гуртожитки, готелі, ресторани, торговельні будівлі, промислові будівлі, вокзали, будівлі для: виступів перед глядачами, для медичних закладів, закладів освіти та інше. До господарчих будівель відносять допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать: сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо [2].

У будівельній практиці розрізняють поняття «будівля» і «споруда». Крім будівель до споруд відносять інженерні споруди, що призначено для виконання технічних, військових, транспортних завдань (наприклад, міст, залізнична платформа, телевізійна щогла, тунель, віадук, станція метро, підземний перехід, конкорс, резервуар, бомбосховище, дот, дзот та інше).


Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018–2000. Затверджено і введено в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000 № 507
  2. Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 24.06.2011 N 91 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 липня 2011 р. за N 830/19568.

Посилання[ред. | ред. код]