Будівля вертикального збору (Канаверал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будівля вертикального збору
Будівля вертикального збору
Вивіз «Дискавері» на гусеничному транспортері

Будівля вертикального збору (Vehicle Assembly Building) — будівля, призначена для сукупного збору компонентів космічних кораблів і ракет-носіїв перед стартом. Будівля вертикального збору знаходиться на мисі Канаверал (штат Флорида) в Космічному центрі Кеннеді НАСА.

Поява даного терміну та самої будівлі викликано особливостями американських космічних технологій — на відміну від російських та китайських ракет-носіїв конструкції американських ракет не дозволяють їх транспортувати горизонтально з подальшим переводом у вертикальне положення.

Розміри будівлі вертикального збору: висота — 160 метрів, довжина — 218 метрів і ширина — 158 метрів. Загальний об'єм будівлі — 3 664 883 м³, площа — 3,25 гектар. Будівля вважається однією з найбільших у світі. В будівлі найвищі у світі ворота, які повністю відкриваються за 45 хвилин.

При будівництві було витрачено: 89,421 тонн стальних конструкцій і 49 696 м³ бетону. Для вентиляції використовуються 125 вентиляторів. В будівлі змонтований 71 кран і два мостових крана вантажопідйомністю 227 тонн.

Завдяки висоті, під дахом утворюються хмари, які призводять до випадання опадів.

Вхід в будівлі дозволений лише спеціалістам НАСА і представникам уряду.

Будівля вертикального збору споруджувалась з 1963 по 1965 рік і служило для збирання ракети-носія «Сатурн V». В даний час, в цій будівлі збирають космічні кораблі багаторазового використання.

Посилання[ред. | ред. код]