Буенос-Айреська конвенція
Буенос-Айреська конвенція (англ. The Buenos Aires Convention) або Третя Панамериканська конвенція (англ. Third Pan-American Convention) — угода про авторські права, підписана 11 серпня 1910 року в Буенос-Айресі, Аргентина. Відповідно до неї, було визнано дію авторських прав у тих випадках, де після позначки про авторські права було вказано відповіну примітку (Ст. 3). Зазвичай це була фраза "Всі права захищено" (англ. All rights reserved, ісп. Todos los derechos reservados, порт. Todos os direitos reservados). Це правило варіювалося, наприклад, у США закон вимагав лише вказувати автора і рік публікації. Також воно суперечило Бернській конвенції; пізніше логіка Бернської конвенції перемогла і повідомлення про захист авторських прав перестало мати юридичне значення, а лише моральне та інформативне, оскільки всі авторські права захищено незалежно від цієї примітки.
Також у конвенції було прийнято "правило коротшого терміну" захисту авторських прав: при розходженні термінів захисту авторського права в країні створення твору чи в країні захисту, застосовували коротший термін.
Джерела: Бюро авторського права США,[1] ЮНЕСКО[2], ВОІВ[3]
- ↑ Circular 38A International Copyright Relations of the United States (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 23 липня 2019. Процитовано 26 квітня 2021.
- ↑ Universal Copyright Convention as revised at Paris on 24 July 1971, with Appendix Declaration relating to Article XVII and Resolution concerning Article XI 1971. Архів оригіналу за 16 жовтня 2020. Процитовано 30 травня 2022.
- ↑ Berne Convention (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 13 травня 2021. Процитовано 26 квітня 2021.