Букет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Приклад каскадного букету (квіти каскадом вниз) з подарунком
Букет квітів у вазі

Букет —

  1. зв'язка квітів, гармонійно поєднаних між собою, зібраних в певному порядку, певній техніці задля досягнення гармонії форми, кольорів, запахів.
  2. художня композиція декоративного призначення.

Слово «букет» французького походження й означає «красиво зібрана група квітів»[1].

Букет може бути різної форми — наприклад, круглої або з довгим стеблом. Він прикрашає інтер'єр і служить декоративним аксесуаром за певних обставин.

У букеті можуть бути зібрані не тільки квіти, але й інші листяно-декоративні рослини, а також фрукти, цукерки, іграшки та інші декоративні елементи.

Етимологія[ред. | ред. код]

Цікаво, що слово букет походить від французького bouquet, яке мало первинне значення «гай, група дерев», потім набуло зменшувального значення «група кущів, кущ», і вже в Середньовіччі закріпилося у Франції як назва жмутка зрізаних квітів, аромату.

Інші напрямки[ред. | ред. код]

У більш широкому сенсі словом «букет» в гастрономії позначають ароматичні характеристики їжі, вина. Термін також застосовується в ботаніці до групи рослин в певній точці.

В піротехніці — кінцевий (піковий) ефект випущених одночасно феєрверків.Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Дванадцять місяців 1991: Настільна книга-календар для молодшого шкільного віку / Упорядник М. Слабошпицький — К.: Веселка, 1990. — 190 с. ISBN 5-301-00623-1