Бульвар Сансет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дорожній вказівник
Західні ворота до Бел Ейр на бульварі Сансет
Зеленим показаний бульвар Сансет

Бульвар Сансет (англ. Sunset Boulevard, букв. «бульвар заходу сонця») — вулиця в західній частині Лос-Анджелесу, штат Каліфорнія, США. Вона простягається від вулиці Фігероа в центрі Лос-Анджелеса до Тихоокеанського шосе, Вулиця є синонімом розкоші та гламуру Голлівудських зірок. Фраза «Бульвар Сансет» має значення гламуру, пов'язаним з Голлівудом.

Історія[ред. | ред. код]

Довжина бульвару 35 км (22 милі), а вигини бульвару повторюють вигини гір, які формують північну межу Лос-Анджелесу. Цей шлях відомий з 1780-х років, по ньому гнали велику рогату худобу з Пуебло-де-Лос-Анджелес до океану. Зараз бульвар проходить через Ечо Парк, Сільвер Лейк, Лос-Феліс, Голлівуд, Західний Голлівуд, Беверлі-Гіллз, Голмбі-Гіллз, Бел-Ейр, Брентвуд. У Бел-Ейр бульвар Сансет проходить вздовж північного кордону Вествуда, кампуса Каліфорнійського Університету.

Бульвар вздовж всієї своєї довжини має щонайменше 4 смуги, але часто перенавантажений через вантажівки.

Частини бульвару[ред. | ред. код]

У 1994 році частина бульвару Сансет на схід від Фігероа стріт, разом з Масу стріт та Бруклін авеню, була перейменована на Сезар Чавес-авеню на честь покійного американсько-мексиканського профспілкового лідера та активіста який виступав за джотримання цивільного права. У 1970-х роках територія між Гарден стріт та Зіхідним авеню була центром вуличної проституції. 27 червня 1995 року, рано вранці на розі бульвару Сансет та Кортні авеню, актор Х'ю Грант зупинився і зняв повію Дівін Браун. Після чого їх заарештувала поліція за непристойну поведінку. Незабаром після цього поліцейські рейди вигнали більшість повій у цьому районі.

Частину бульвару Сансет у Голлівуді часто називають «Гітарний ряд» («Guitar Row»), у зв'язку з великою кількістю гітарних магазинів та підприємств які пов'язані з музичною індустрією, які включають в себе студії звукозапису «Sunset Sound Studios» та «United Western Recorders».

Частина бульвару Сансет, Сансет Стріп, була відома своїм активним нічним життям щонайменше з 1950 року.

Частину бульвару Сансет яка проходить через Беверлі-Хіллз колись називали «Бульвар Беверлі».

Бульвар у мистецтві[ред. | ред. код]

Бульвар у кіно[ред. | ред. код]

  • «Бульвар Сансет» — фільм Біллі Вайлдера, 1950 рік.
  • «Бульвар Сансет» — мюзикл Ендрю Ллойда Вебера, 1950 рік.
  • «77 Сансет стріп» — телесеріал, 1950-ті роки.

Бульвар у музиці[ред. | ред. код]

  • Пісня «Dead Man's Curve» (Посмішка мерця) гурту «Jan and Dean's», відноситьс до ділянки дороги поблизу Бел Ейр на північ від стадіону Дрейк, де Ян Беррі ледь не загинув у автомобільній катастрофі у 1966 році.
  • Пісня «For What It's Worth» гурту «The Buffalo Springfield», була написана про бунт Ящик пандори, у Сансет Стріп клубі, у 1966 році.


Пам'ятки архітектури[ред. | ред. код]

На бульварі Сансет знаходиться стара студія братів Ворнерів, яка входить до національного реєстру історичних місць США.

Див. також[ред. | ред. код]