Бульвар Шевченка (Донецьк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бульвар Шевченка
Донецьк
Бульвар Шевченка та будівля Донецької обласної державної адміністрації
Бульвар Шевченка та будівля Донецької обласної державної адміністрації
Місцевість Центр
Район Ворошиловський район
Калінінський район
Назва на честь Т.Г. Шевченка
Загальні відомості
Протяжність близько 5-ти кілометрів
Транспорт
Автобуси маршрути №11, 13, 13а, 14, 32, 82
Тролейбуси маршрут №8
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Пам'ятники Пам'ятник Тарасові Шевченку
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
CMNS: Бульвар Шевченка у Вікісховищі
Вид на рiку Кальмiус з мосту по бульвару Шевченка, 2012 р.

Бульвар Шевченка — одна з головних вулиць міста Донецька. Розташований між Бульваром Пушкіна та Червоногвардійським проспектом.

Історія[ред. | ред. код]

Вулиця названа на честь українського поета, художника, громадський діяча, з точки зору багатьох українців — духовного батька сучасного українського народу Тараса Шевченка.

До 1955 року бульвар носив назву Бульвар Пушкіна. В той же час нинішній Бульвар Пушкіна тоді носив ім'я Бульвар Т. Г. Шевченка. В той час на рівні уряду УРСР було вирішено поставити в Донецьку (тоді Сталіно) фундаментальний пам'ятник Кобзареві у повний зріст. Його було встановлено на тодішньому бульварі Пушкіна. В зв'язку з цим постановою міської влади, винесеною 13 липня 1955 р. було вирішено:

У зв'язку зі спорудженням пам'ятника народному революційному поетові Т. Г. Шевченку на бульварі Пушкіна в місті Сталіно виконком міськради вирішив: перейменувати бульвар імені Пушкіна в бульвар ім. Т. Г. Шевченка; перейменувати бульвар Т. Г. Шевченка в бульвар Пушкіна.[1]

Опис[ред. | ред. код]

Бульвар Шевченка починається у Ворошиловському районі, від будівлі Донецької обласної державної адміністрації, і завершується в Калінінському районі. На початку вулиці розташований пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. Довжина вулиці становить близько п'яти кілометрів.

Транспорт[ред. | ред. код]

Бульваром курсує багато видів міського транспорту, зокрема автобуси № 11, 13, 13а, 14, 32, 82, тролейбус № 8 та багато мікроавтобусів.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]