Бундесвер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бундесвер
Bundeswehr Logo.svg
Емблема Бундесверу
На службі з 12 листопада 1955 — по т.ч.
Країна Flag of Germany.svg Німеччина
Належність Збройні сили Німеччини
Чисельність 325 000 в/сл[1]
Командування Міністерство оборони Німеччини (нім. Bundesministerium der Verteidigung)
Гарнізон/Штаб Бонн
Ювілеї 12 листопада 1955
Війни/битви миротворчі операції, Війна в Афганістані
Командири
Поточне
командування
генерал Вольфганг Шнейдерхан (Wolfgang Schneiderhan)

Commons-logo.svg Бундесвер у ВікіСховищі

Солдати Бундесверу на навчаннях у 1960
Солдати Бундесверу на спільних навчаннях в Боснії. 2002

Збро́йні си́ли Німе́ччини або Бундесве́р (нім. Bundeswehr, букв.- Федеративна оборона) — збройні сили Федеративної Республіки Німеччини.

Історія створення[ред.ред. код]

Бундесвер було створено через десять років після закінчення Другої світової війни 7 червня 1955 року. Того дня було відкрито міністерство оборони ФРН. 12 листопада 1955 в Бонні перші сто добровольців нової німецької армії присягнули на вірність вітчизні згідно з традиціями й ритуалом прусського війська. Однак назва «бундесвер» з'явилася лише в 1956 році.

Заснуванню німецької армії передувало підписання угод 1954 року в Парижі, за якими на території ФРН було скасовано окупаційний режим, відновлено її державний суверенітет. 6 червня 1955 Західну Німеччину прийняли до НАТО. Кабінет канцлера Конрада Аденауера прийняв нову конституційну концепцію армії під контролем парламенту. В Основному законі країни було закріплено заборону на використання німецької армії за межами ФРН. Протягом перших 40 років після свого створення бундесвер, відповідно до конституції ФРН, не брав участі в бойових операціях. Лише в середині 1990-х років німецьких військовослужбовців стали залучати до участі в миротворчих операціях за кордоном.

Структура та керівництво[ред.ред. код]

Главою бундесверу є федеральний міністр оборони, що є головнокомандуючим в мирний час. В разі необхідності військових дій командування переходить до канцлера Німеччини (стаття 115b Конституції Німеччини). Найвищим званням в бундесвері є звання генерала-інспектора, який, хоча й носить звання генерала, проте не є командувачем бундесвером.

Організація[ред.ред. код]

Сухопутні війська[ред.ред. код]

В організаційному відношенні сухопутні війська складаються з підрозділів (відділення, взвод, рота), частин (окремий батальйон, полк), з'єднань (бригада, дивізія, корпус) та об'єднань (окремий корпус, армія, фронт). У своєму складі сухопутні війська мають різні роди військ, спеціальні війська та служби. Всього у складі сухопутних сил: 23 бригади (дев'ять розгорнутих механізованих, дві повітряно-десантні, дві тилового забезпечення, гірсько-піхотна, повітряно-механізована, армійської авіації, артилерійська, інженерна, ППО, військ РХБЗ і три механізовані скороченого складу); командування сил спеціального призначення; німецький компонент франко-німецької бригади.

Військово-морські сили[ред.ред. код]

Військово-морські сили включають: флот, морську авіацію та підрозділи спеціального призначення (Морська піхота, SEK M). Керівництво військово-морськими силами здійснює інспектор ВМС через головний штаб ВМС. Йому підпорядковані оперативне командування та центральне управління. Військово-Морський Флот є головною складовою та основою морського потенціалу Німеччини, одним з інструментів зовнішньої політики держави та призначений для забезпечення захисту інтересів Німеччини і її союзників в Світовому океані військовими методами, підтримки військово-політичної стабільності в прилеглих до неї морях, військової безпеки з морських та океанських напрямів.

Військово-повітряні сили[ред.ред. код]

Військово-повітряні сили очолює інспектор, який здійснює керівництво ними через головний штаб ВПС. Загальна чисельність Люфтвафе становить 34 тис. військовослужбовців, в їх складі: чотири дивізії, що включають одну розвідувальну, чотири винищувально-бомбардувальних, три винищувальних ескадри та чотири ескадри ППО, чотири райони управління оперативним застосуванням та батальйон прикриття об'єктів; командування військово-транспортної авіації, що включає три ескадри ВТА і авіагрупу перевезень міністерства оборони Німеччини; командування оперативного управління ВПС; два полки матеріально-технічного забезпечення та центр обслуговування озброєнь.

Об'єднані сили забезпечення[ред.ред. код]

Об'єднані сили забезпечення очолює інспектор в ранзі заступника генерального інспектора бундесверу. Із завершенням формування ОСЗ, на них планується покласти завдання управління, забезпечення та навчання. У числі найважливіших функцій нового компонента НД названі такі: оперативне управління, централізоване забезпечення, обробка інформації, забезпечення оборони національної території, утримання складів центрального підпорядкування.

Медико-санітарна служба[ред.ред. код]

Медико-санітарну службу бундесверу очолює інспектор, у розпорядженні якого розташоване близько 23 тис. військовослужбовців. Оперативному командуванню медико-санітарної служби підпорядковано оперативне командування МСС і чотири військові округи. У квітні 2001 року почалося формування центрального управління МСС.


Система військових звань та нагород[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]