Буран 2.01

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Buran 2.01 2011 in Gromov Flight Research Institute.jpg
Виріб 2.01
Призначення Третій БТКК в рамках програми Буран
Виробник: Flag of the Soviet Union.svg НВО «Молнія»
Статус: Незавершений (30-50% готовності) на реставрації
Польотів 0

Виріб 2.01, Буран 2.01 (серійний номер 11Ф35 К3) — третій льотний екземпляр орбітального корабля, створений в рамках радянської космічної програми «Буран». Для корабля призначалася назва «Байкал», але до нанесення його на борт справа не дійшла. Будівництво було не завершено через недостатнє фінансування та закриття програми багаторазової транспортно-космічної системи в 1993, коли ступінь готовності виробу оцінювалося в 30-50%.

Відмінності від Бурана[ред. | ред. код]

Виріб 2.01 є першим з другої серії кораблів типу «Буран». На відміну від корабля «Буран», який літав у космос, «Байкал» був доопрацьований для більш складного і тривалого польоту. На ньому вперше було встановлено повністю штатні комплекти систем, необхідні для багатоденного космічного польоту. Зокрема, потрібно було випробувати в реальних умовах космосу систему електроживлення потужністю до 30 кВт, в основі якої вперше в радянській космонавтиці використовувалися електрохімічні генератори з воднево-кисневими паливними елементами, які безпосередньо перетворюють хімічну енергію реакції окислення водню киснем в електричну. В кабіні встановлювалися два катапультовуваних крісла К-36РБ.

План польоту[ред. | ред. код]

Політ Виробу 2.01 був запланований на 1994[1]. Корабель повинен був стати першим пілотованим в програмі «Буран». Тривалість польоту третього льотнього екземпляра повинна була скласти 24 години. Цей політ вважався випробувальним, тому екіпаж повинен був складатися лише з двох космонавтів. Корабель повинен був бути обладнаний системою життєзабезпечення і двома катапультованими кріслами. Екіпаж складався б із двох космонавтів — Ігоря Вовка (командир) і Олександра Іванченкова (бортінженер)[2].

Нинішній стан[ред. | ред. код]

Транспортування корабля на баржі по Москві-річці для реставрації та подальшого показу на авіасалоні МАКС-2011

До 2004 Буран 2.01 знаходився в цехах Тушинського машинобудівного заводу. У жовтні 2004 перевезений на причал Хімкінського водосховища для тимчасового зберігання. В 2006 НВО «Молнія» продало 2.01 фармацевтичній компанії «Сіа Інтернейшнл ЛТД» за 100 тис. $ з метою подальшого перепродажу.

23 червня 2011 корабель по Москві-річці на баржі доставили в Жуковський, на територію ЛВІ для реставрації та подальшого показу на авіасалоні МАКС-2011. Після авіасалону виріб залишився на аеродромі Раменське.

У серпні 2011 року на території проведення авіасалону МАКС-2011 можна було побачити відреставрований з одного боку виріб. Очікується, що цей апарат в Жуковському відреставрують, й покажуть на виставці МАКС-2013.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]