Бурі (онук Чагатая)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бурі
 Народився  невідомо
 Помер  1252(1252)
Рід Чингізиди
Походження монгол

Бурі — правнук Чингісхана, онук Чагатая, син Мутугена, племінник Байдара. Один з командувачів під час західного походу монголів.

1237 року брав участь у поході на башкир, волзьких булгар і мордву, взимку 12371238 років — у першому поході на Русь. На зворотному шляху з Новгородської землі до степу корпус Кадана і Бурі рухався на схід від основних сил, в тому числі вдруге за час походу пройшовши по Рязанській землі. На самому початку травня 1238 року корпус підійшов під Козельськ, що його основні війська сьомий тиждень тримали в облозі, і вони його разом узяли за 3 дні.

Взимку 12391240 років Бурі разом з Мунке, Гуюком і Каданом брав участь у 3-місячній облозі міста Мінкас (М.к.с, Ме-це-сі), що закінчилася загальним штурмом протягом декількох днів підряд і розправою з жителями.

Наприкінці західного походу війська Бурі брали участь у взятті Києва. Цілком імовірно, що після поділу монгольських військ на Волині, Бурі, на виконання наказу Угедея (1240 рік), повернувся до Монголії разом з Мунке і Гуюком.

Джерела[ред.ред. код]

Корона принца крові Це незавершена стаття про монарха, династію чи її представника.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Монголія Це незавершена стаття про особу Монголії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.