Буття і час

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Буття і час»
Être et Temps.jpg
Автор Мартін Гайдеґґер
Назва мовою оригіналу Sein und Zeit
Країна Німеччина
Мова німецька
Тема філософія
Жанр монографія
Видавництво SCM Press Ltd Bloomsbury Street Londond, State University of New York Press і HarperCollinsd
Видано 1927
Наступний твір Kant and the Problem of Metaphysicsd

«Буття і час» (нім. Sein und Zeit, англ. Being and Time) — програмна книга німецького філософа Мартіна Гайдеґґера, яка вийшла друком у 1927 році.

Свого часу поява книги принесла популярність Мартіну Гайдеґґеру як одному з чільних філософів Німеччини. Жодна з наступних його праць не повторила успіху «Буття і час», а усю його творчість часто розглядають крізь призму цієї праці.

Історія написання[ред. | ред. код]

Основна частина «Буття і час» підготовлена на основі матеріалів лекцій, прочитаних Гайдеґґером у 1923—1925 роках. За первісним задумом автора книга мала складатися з двох основних частин, кожна з яких у свою чергою мала поділятися на ще три розділи. Проте на момент підготовки праці до друку готовими були лише перші два розділи першої частини. Таким чином до «Буття і час» увійшли довгий двоступеневий «Вступ» і два перших розділи першої частини — «Підготовчий фундаментальний аналіз присутності» та «Присутність і часовість».

Решта розділів, які були заплановані так ніколи і не були доопрацьовані, хоча багато в чому вони були розглянуті в інших працях Гайдеґґера. Таким чином третій розділ першої частини під назвою «Час і буття», а також три розділи другої частини — «Вчення Канта про схематизм і час як підхід до проблематики часовості», "Онтологічний фундамент декартівського сogito ergo sum і включення середньовічної онтології в проблематику «мислячої речі» і «Трактат Арістотеля про час як критерій феноменальної бази і меж античної онтології») було частково розглянуто в курсі лекцій «Основні проблеми феноменології» (1927), а також у книгах «Кант і проблема метафізики» (1929) і «Європейський нігілізм» (1940).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]