Буца Юрій Богданович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Буца Юрій Богданович
Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом
Нині на посаді
На посаді з 26 липня 2018
Народився 5 лютого 1984(1984-02-05) (38 років)
Відомий як економіст
Громадянство Україна Україна
Освіта Національний університет «Києво-Могилянська академія», Центрально-Європейський університет
Alma mater Центрально-Європейський університет
Професія економіст

Юрій Богданович Буца (нар. 5 лютого 1984)  — український економіст, фінансист, урядовий уповноважений з питань управління державним боргом.

Освіта[ред. | ред. код]

Юрій Буца отримав економічну освіту в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», де здобув ступінь бакалавра (2005 р.) та у Центрально-Європейському університеті в Будапешті, де отримав ступінь магістра у 2008 році[1].

Професійна діяльність[ред. | ред. код]

Одразу після завершення навчання у Могилянці почав працювати у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку. А після повернення з Угорщини у 2008 році обійняв посаду заступника директора Представництва Варшавського фондової біржі, де займався питаннями залучення капіталу для українських компаній.

З 2010 року Юрій Буца працював координатором у Координаційному центрі економічних реформ, де супроводжував розробку законодавства щодо вдосконалення корпоративного управління в акціонерних товариствах, впровадження нових інструментів на фінансовому ринку, удосконалення функціонування банківського сектору та покращення бізнес-клімату.

З 2015 року Юрій Буца обіймав посаду Члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, де зокрема займався питаннями корпоративного управління та корпоративних фінансів, імплементації директив ЄС в українське законодавство та удосконалення функціонування інструментів фондового ринку[2].

З 5 травня 2016 року призначений на посаду заступника Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції.

26 липня 2018 року Юрія Буцу за рішенням Кабінету міністрів було звільнено з посади Заступника міністра фінансів з питань європейської інтеграції та призначено на посаду Урядового уповноваженого з питань управління державним боргом[3].

Член Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал»[4].

В травні 2019 Юрій Буца отримав нагороду та зайняв третє місце в премії премії 2019 Bond Awards [Архівовано 5 вересня 2021 у Wayback Machine.] міжнародного видання GlobalCapital в номінації «Найбільш видатний представник держави, відповідальний за залучення капіталу в регіоні Центрально-Східної Європи».

Призначений членом Наглядової ради АТ «Укрексімбанк» з червня 2019 року.

В жовтні 2020 року отримав нагороду та зайняв друге місце в премії GlobalCapital 2020 Bond Award [Архівовано 5 вересня 2021 у Wayback Machine.]s номінації «Найбільш видатний представник держави, відповідальний за залучення капіталу в регіоні Центрально-Східної Європи».

16 червня 2021 року Юрій Буца, Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом, третій рік поспіль отримав нагороду та зайняв друге місце в премії міжнародного видання GlobalCapital 2021 Bond Awards [Архівовано 5 вересня 2021 у Wayback Machine.] в номінації «Найбільш видатний представник держави, відповідальний за залучення капіталу в регіоні Центрально-Східної Європи».

Сім'я[ред. | ред. код]

Юрій Буца, одруженний на Буці Оксані Василіївні. Має двох дітей. Його мати, Буца Леся Михайлівна, проживає у Львові разом зі своїм чоловіком, Буцою Богданом Емануельовичем. Його сестра, Буца Наталя Богднанівна, заснувала фірму, пейнтболу та лазертагу. Називається BNB. Сам Юрій проживає в Києві.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 10 травня 2019. Процитовано 10 травня 2019. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 10 травня 2019. Процитовано 10 травня 2019. 
  3. Вінокуров, Ярослав (26 липня 2018). Звільнений заступник Мінфіну став уповноваженим з питань управління держборгом. Громадське. Архів оригіналу за 10 травня 2019. Процитовано 26 січня 2022. 
  4. Указ Президента України від 13 січня 2020 року № 3/2020 «Питання Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал»»

Посилання[ред. | ред. код]