Бучацький ліцей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бучацький ліцей
Buchac litsey.jpg
Зовнішнє подвір'я Бучацького ліцею, осінь 2014
Тип ліцей
49°03′14″ пн. ш. 25°23′23″ сх. д. / 49.05389° пн. ш. 25.38972° сх. д. / 49.05389; 25.38972
Засновано 1991
Директор Михайлів Галина Омелянівна
Адреса вул. Лисенка, 2, м. Бучач, Тернопільська обл.

Бучацький ліцей — середній навчальний заклад у м. Бучач Тернопільської області. Створений 1 вересня 1991 року на базі Бучацької СШ № 2 для учнів 5—11 класів.

Профілі навчання[ред. | ред. код]

  • Інформаційні технології
  • Основи економіки

У ліцеї обладнані: 2 лабораторії з фізики та радіоелектроніки, 2 комп'ютерних класи, кабінети хімії, біології, географії та основ економіки, креслення і математики, української мови та літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови, історії та правознавства, спортивний зал.

Історія ліцею[ред. | ред. код]

Біля витоків зародження ліцейного руху першим його керманичем був Рудник Орест Павлович.

Очільники[ред. | ред. код]

Рудник Орест Павлович[ред. | ред. код]

Рудник Орест Павлович — вчитель фізики вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання «вчитель-методист», нагороджений грамотами відділу освіти Бучацької РДА, обласного управління освіти, Почесною грамотою МОН України, знаком «Відмінник освіти України», директор Бучацької ЗОШ № 2, директор ліцею. Нині (станом на грудень 2013 р.) — начальник Бучацького районного відділу освіти.

Закінчив фізико-математичний факультет Львівського державного університету ім. І. Я. Франка. Педагогічну діяльність розпочав у селі Сновидів Бучацького району 1977 року, у 1984—1999 рр. працював директором Бучацької СШ № 2, від 1 вересня 1999 до 2000 р. — директор ліцею.

Працюючи вчителем фізики, керував роботою шкільного фізико-технічного гуртка. За допомогою гуртківців оформив кабінет фізики, визнаний свого часу одним із найкращих у місті. Створив технічний центр з дистанційним керуванням технічними засобами, систему електронних програмованих дзвінків. Завдяки його зусиллям як директора школи, були сформовані ліцейні класи з поглибленим вивченням фізики, інформатики й англійської мови.

Як начальник відділу освіти Бучацької РДА, є частим гостем ліцею, цікавиться життям закладу і піклується про учнів та педагогів. За його особистого сприяння ліцеїсти отримали чудовий стимул для творчої праці — 2 нові найсучасніші комп'ютерні класи, які обладнані 25 комп'ютерами, сканером, принтером, модемом, приєднані до локальної та глобальної мережі.

Крушельницький Михайло Володимирович[ред. | ред. код]

У 2000 р. на посаду директора ліцею відділом освіти Бучацької РДА призначено Михайла Крушельницького — заступника директора з навчально-методичної роботи, вчителя математики вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання «вчитель-методист», нагороджений грамотами відділу освіти Бучацької РДА, обласного управління освіти.

Працював директором ліцею до 2008 року, на даний час — вчитель математики та креслення.

Закінчив фізико-математичний факультет Кременецького педінституту. Від 1967 р. — педагог. У його роботі як вчителя характерне використання ефективних унаочнень, які сприяють швидкому усвідомленню і засвоєнню навчального матеріалу.

Ерудиція, вимогливість до себе, повага до вчителів, любов до учнів — особливості характеру Михайла Крушельницького.

Михайлів Галина Омелянівна[ред. | ред. код]

Від 2008 року очолює навчальний заклад Михайлів Галина Омелянівна (нар. 1963), працювала заступником директора з навчально-виховної роботи ліцею. Закінчила Дрогобицький державний педагогічний інститут імені I. Я. Франка 1980 року, спеціальність за дипломом — вчитель фізики та математики, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, звання «старший вчитель», стаж роботи 22 роки, нагороджена грамотами відділу освіти Бучацької РДА, Тернопільської обласної ради.

Вона є ініціатором впровадження в навчальний процес інноваційних технологій.

Гімн ліцеїста[ред. | ред. код]

 

Не буде суму й горя в нас —

Пора пісням дзвеніти.

Настав святий змагання час

науки і просвіти.


Бо встало сонце вже із тьми

і цвіт розцвів лілеї.

Ми стали мудрими дітьми

у нашому ліцеї.


Приспів:

Ліцеїст, ліцеїст, чоло догори!

Хай око і серце радіє.

Ще поки в ліцеї, не знаєш журби,

бо він нам всім щастя леліє.


Вінок нам доля ще сплете,

лиш вчімось працювати,

щоб сіять слово золоте

і духа гартувати.

Світлини[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]