Бушко Іван Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бушко Іван Іванович
Бушко Іван Іванович.jpg
Народився 10 березня 1969(1969-03-10) (48 років)
м. Виноградів, Закарпатська область
Громадянство Україна Україна
Діяльність політик
Посада
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg Народний депутат України від виборчого округу № 73 Україна
Партія Партія регіонів
Україна Народний депутат України
7-го скликання
Партія регіонів, виборчий округ № 73[1]
фракція ПР[2] 12.12.2014 20.02.2014
група Суверенна європейська Україна 27.02.2014 27.11.2014

Іван Іванович Бушко́ (нар. 10 березня 1969, м. Виноградів Закарпатської області) — український політик, народний депутат України VII скликання, член депутатської групи «Суверенна європейська Україна». Президент футбольного клубу «Севлюш» Виноградів до 2015 року.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Cередню освіту здобув у Виноградівській ЗОШ № 2. З 1986 р. робітник виноградної бригади, водій автопарку радгоспу «8 Березня»[3] Закарпатської області у м. Виноградів, де попрацював до травня 1987 р. З травня 1987 до червня 1989 відбував строкову службу у лавах Радянської армії у м. Самборі Львівської області.

Після повернення із служби упродовж двох років, з 1989 до 1991, працював на Виноградівському заводі «Електрон». Після двох років тимчасового безробіття, з 1993 до 1994, обіймав посаду товарознавця акціонерного промислово-комерційного підприємства «Закарпаття». З 1994 року — заступник директора підприємства. Тут пропрацював три роки. Наступні 13 років — приватний підприємець.

2005 закінчив Закарпатський державний університет за спеціальністю «облік та аудит».

У квітні 2010 року став першим заступником голови Закарпатської облдержадміністрації, куруючи питання капітального будівництва, управління майном та приватизації, промислової політики та розвитку інфраструктури, регіонального розвитку, містобудування та архітектури, енергетики, транспорту і зв'язку, надзвичайних ситуацій, та радником голови ОДА.

Обирався депутатом Виноградівської міської ради третього скликання та депутатом Закарпатської обласної ради четвертого, п'ятого та шостого скликань. В облраді п'ятого скликання очолював фракцію Партії регіонів.

Іван Бушко взяв участь у виборах до Верховної Ради України у жовтні 2012 як кандидат від Партії регіонів по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 73 і здобув перемогу. У зв'язку з переходом на роботу до парламенту припинив діяльність як перший заступник голови ОДА. 12 грудня 2012 року отримав мандат народного депутата України. Член комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.[4]. Голова міжфракційної депутатської групи «Закарпаття».

У ЗМІ з'являлася інформація про те, що, у часи свого депутатства, Іван Бушко виступав проти підписання угоди про асоціацію з ЄС[5], бо це суперечить «передвиборчим обіцянкам партії перед кожним виборцем півдня-сходу». Утім, сам депутат цю інформацію спростував. Є прихильником неполітичного русинства. 13 липня 2013 року брав участь у роботі XII Світового конгресу русинів в Ужгороді, де заявив про готовність особисто підняти у Верховній Раді України питання про визнання русинів як національності. Джерело

З проханням визнати русинський народ як представників окремої національності з внесенням національності «русин» до реєстру національностей України політик звертався до членів Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Верховної Ради України, Державного комітету у справах національностей при Національній академії наук України.

За сприяння Івана Бушка у світ вийшли кодифікаційні матеріали русинською мовою, напрацьовані Закарпатським обласним науково-культурологічним товариством ім.О.Духновича.

Будучи народним депутатом України також ініціював законодавчі зміни у сфері сільського туризму, зміни до Конституції, з метою впровадження в Україні подвійного громадянства, а також зміни щодо збільшення строку перебування в Україні автомобілів із іноземними  номерами.

20 лютого 2014 року написав заяву на вихід із лав Партії регіонів, через непогодження із курсом тодішньої влади, яка вела до громадянської війни і розпаду держави.

Строк депутатських повноважень припинився 27 листопада 2014 року, у день прийняття присяги народними депутатами VIII скликання.

На даний час Іван Бушко генеральний директор ТзОВ "Perlux-Україна". Один із засновників та голова громадського благодійного фонду «Виноградів», що провадить свою діяльність на території Закарпатської області.

Сім'я[ред.ред. код]

Одружений, виховує двох дітей — дочку та сина.

Виноски[ред.ред. код]

Джерела і посилання[ред.ред. код]

Статті у ЗМІ[ред.ред. код]