Буяджи Ганна Володимирівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ганна Володимирівна Буяджи
Ганна Володимирівна Буяджи
16-й Міністр Кабінету Міністрів України
2 грудня 2014 — 14 квітня 2016
Президент Петро Порошенко
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк
Попередник Остап Семерак
Наступник Олександр Саєнко
Народилася 15 жовтня 1984(1984-10-15) (37 років)
Київ
Відома як адвокатка, політична діячка, правничка
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Освіта Юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Політична партія Народний фронт
Професія Державний службовець
Нагороди
Заслужений юрист України

Га́нна Володи́мирівна Буяджи (дівоче прізвище — Они́щенко) (нар. 15 жовтня 1984(19841015), Київ) — український політик і державний діяч. Державний секретар Міністерства юстиції України (грудень 2016 — березень 2020)[1][2], Міністр Кабінету Міністрів України (2014—2016), доктор юридичних наук, Заслужений юрист України[3], письменниця, автор книг для дітей.

Освіта і науковий ступінь[ред. | ред. код]

У 2007 закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, спеціальність «Правознавство», отримала кваліфікацію магістр права. У 2011 захистила дисертацію на тему «Довірчі правовідносини з іноземним елементом» та здобула науковий ступінь кандидата юридичних наук.

У 2017 з відзнакою закінчила Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «Управління суспільним розвитком», отримала кваліфікацію магістра державного управління.

У жовтні 2018 року захистила дисертацію на тему «Довірча власність і трастоподібні конструкції: імплементація міжнародних стандартів у цивільне право України»[4] та здобула науковий ступінь доктора юридичних наук.

Кар'єра[ред. | ред. код]

З травня 2004 по березень 2014 працювала юрисконсультом у Київській філії ТОВ "Юридична фірма «А-Лекс», департаменті міжрегіональних бізнесів і правового забезпечення Представництва «Приватбанку» у м. Києві, юристом у ЗАТ «Столична юридична група», начальником відділу корпоративного управління ТОВ "Адвокатська компанія «МЛГруп», провідним юрисконсультом претензійно-позовного відділу Департаменту юридичного забезпечення ПАТ «Укрнафта».

З березня по травень 2014 — заступник Міністра юстиції України — керівник апарату.

З травня по 2 грудня 2014 року — голова Державної реєстраційної служби України.

З 2 грудня 2014 по квітень 2016 — Міністр Кабінету Міністрів України. На цій посаді була відповідальною за реформу державного управління, зокрема, була одним із розробників та ідеологів Закону України «Про державну службу», прийнятого Верховною Радою України 10.12.2015[5]. Як керівник Секретаріату Кабінету Міністрів України забезпечила електронне візування документів, трансляцію публічних засідань Уряду у мережі Інтернет у режимі онлайн, оприлюднення електронних порядків денних урядових засідань у Системі електронної взаємодії органів державної влади, що дало можливість відійти від необхідності надання матеріалів Уряду у паперовому вигляді. Крім того ініціювала розширення Музею історії урядів України[6] та створення документального фільму про формування системи виконавчої влади в Україні, починаючи із 1917 року.

28 грудня 2016 року призначена Державним секретарем Міністерства юстиції України.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Автор низки статей з цивільного і міжнародного приватного права, а також монографій «Довірчі правовідносини з іноземним елементом» (2012) та «Траст: історія, сьогодення, перспективи» (2018); співавтор книги «Банківські гарантії» (2014)[7]

Викладацька діяльність[ред. | ред. код]

З 2016 за сумісництвом обіймає посаду доцента кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Літературна творчість[ред. | ред. код]

Автор віршованих книг для дітей «Маленький Мук» (2012), «Новорічні пригоди Морозенка» (2015)[8] та «Микитась Боровичок» (2017)[9].

Сімейний стан[ред. | ред. код]

Заміжня, виховує двох дочок. Чоловік — Буяджи Сергій Анатолійович.

Посилання[ред. | ред. код]