Біблійний пояс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Біблійний пояс США

Біблійний пояс (англ. Bible belt) — регіон в Сполучених Штатах Америки, в якому одним з основних аспектів культури є євангельський протестантизм. Ядром Біблійного поясу традиційно є Південні штати. Це пов'язано в тому числі з тим, що тут найбільш сильні позиції Південно-Баптистської Конвенції, одного з найбільших релігійних об'єднань США.

Географія[ред. | ред. код]

Чітких меж у Біблійного поясу не існує, однак, приблизно він простягається від Техасу на південному заході і Канзасу на північному заході до східного узбережжя країни, де доходить до Вірджинії на північному сході і Флориди на південному сході. 

Політика[ред. | ред. код]

В політичному відношенні штати Біблійного поясу внаслідок сильної релігійності населення відносяться скоріше до консервативного виборчого спектру. Як правило, з другої половини ХХ століття в Біблійному поясі вибори виграють республіканці, як це було і на Президентських виборах в 2004 році.

Інше[ред. | ред. код]

Місто Нашвілл в штаті Теннессі часто називає себе «пряжкою Біблійного поясу» (Buckle of the Bible Belt). Причиною цього є той факт, що в Нешвіллі часто носять надмірно великі пряжки виконавців музики кантрі, а також що в ньому представлені численні протестантські конфесії. Іноді право на таку назву виборює і місто Талса в штаті Оклахома.

Іноді Біблійний пояс жартівливо називають поясом вірності.

Див. також[ред. | ред. код]