Біжи або помри

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Один з прикладів суїцидального завдання, підібраний під вік та вподобання дитини, надісланий через соціальну мережу

Біжи або помри (рос. «Беги или умри») — одне з завдань координованої суїцидальної гри серед підлітків, сенс завдання нібито у тому, аби пробігти перед машиною максимально близько, не потрапивши при цьому під колеса авто.[1][2][3]

З поширенням проблеми, інформація в соціальних мережах поширюється за російськомовними хештагеми #тихийдом, #морекитов, #домкитов, #млечныйпуть, #разбудименяв420, #хочувигру.[4]. Модератори таких груп дають різноманітні завдання, які потрібно виконувати, виконання таких завдань потрібно підкріплювати відеозаписами. Кінцевим завданням є самогубство.

Поширення гри пояснюється психологами — кількість дітей, які намагаються покінчити з собою, дійсно збільшилася в рази, що в навколишньому житті підлітків мало що радує. Провокацією подібних вчинків є те, що підлітки скаржаться на відсутність майбутнього, не знаходження свого місця в суспільстві, неможливістю займатися чимось, коли виростуть. Додає можливостей такому явищу відсутність довірливих відносин в підлітковому віці з батьками. Гра набула розповсюдження в кінці 2016 на початку 2017 з Росії, пізніше перейшовши в Україну, Киргизстан,[5] Білорусь[6].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]