Білас Лідія Степанівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лідія Степанівна Бі́лас
LidiaBilas2015.jpg
Народження: 1968(1968)
  Моршин
Кар'єра
Креативна міжнародна дитяча школа (КМДШ) Засновниця
Нагороди / премії
Орден княгині Ольги III ступеня
Освіта Національний університет «Львівська політехніка»

Лідія Степанівна Бі́лас (1968, Моршин, Львівська область) — українська підприємниця. Засновниця та керуюча партнерка КМДШ, креативної міжнародної дитячої школи з інноваційними системами освіти. В минулому — генеральна директорка[1] — операторка доставки води додому та в офіси, що входить до складу міжнародного холдингу IDS Borjomi International.

Біографія[ред. | ред. код]

Освіта[ред. | ред. код]

Освіту здобула у національному університеті «Львівська політехніка» за спеціальністю «Автоматизовані системи управління». Випуск — 1990 р., закінчила профільні курси з фінансового менеджменту та управління персоналом.

2010 р. — отримала ступінь МВА в Києво-Могилянській бізнес-школі, за програмою Presidents’ MBA. Навчання в Києво-Могилянській академії, креативне та надихаюче оточення викладачів та інших студентів, серед яких зустріла однодумців, допомогли Лідії відкрити нові горизонти в особистому та професійному розвитку.

Сім'я[ред. | ред. код]

Чоловік Всеволод Омелянович Білас — віце-президент IDS Borjomi International. Депутат Львівської обласної ради. Донька Марта і син Максим.

Кар'єра[ред. | ред. код]

Лідія Білас стояла біля витоків створення Моршинського заводу мінеральних вод Оскар, де протягом 1993—1994 років була фінансовим директором. З моменту заснування дистриб'юторської компанії Нова у 1996 році стала її фінансовим директором. З 2004 року після об'єднання з групою компаній IDS Group і до 2013 року обіймала посаду голови правління компанії, перейменованої в  IDS Aqua service, яка входить до складу IDS Borjomi International та з 2005 року почала працювати на ринку доставки води у великій тарі ємністю 18,9 л з брендами Аляска і Старий Миргород.

2008—2009 — позаштатний радник голови Львівської обласної державної адміністрації з питань інформаційної політики.

В 2014 році Лідія Білас стала партнером Креативної міжнародної дитячої школи, яка на старті  працювала як школа вихідного дня, з 2015 р. — у форматі школи повного дня. Наразі працюють дві школи: у Києві та Львові.

КМДШ[ред. | ред. код]

КМДШ — Школа, яка вчить думати, є ліцензованою приватною школою повного дня нового формату з поглибленим вивченням англійської мови. Наразі функціонують дві школи — у Києві та Львові. На їхній базі працюють школи вихідного дня, підліткові клуби та тематичні табори. Ідея школи народилася з обговорення з друзями можливості надання дітям закордонного досвіду та освіти міжнародного рівня в Україні, без необхідності розлучатися з рідними.

Лідія Білас багато подорожує, намагається в кожній країні відвідати школи і зробити порівняльний аналіз освітніх систем. Була в школах Данії, Австрії, Словенії, Індії, Китаю. Зрозуміла, що найважливіше — це змінити існуючу атмосферу української школи, забрати страх і додати інтерес; створити для кожної дитини унікальне навчальне середовище, де їй буде цікаво і комфортно навчатися, розвивати свої творчі здібності, спілкуватися та легко знаходити своє місце у колективі.

Головна задача КМДШ — навчити дитину думати, розмірковувати та аналізувати інформацію, а не просто поглинати її, запам'ятовуючи не цікаві, а іноді й незрозумілі речі.

Основні підходи до навчання, що практикуються в КМДШ: хвильові занурення, проектний підхід, інноваційність, індивідуальний підхід до дитини, креативність, інтегровані заняття, поглиблені знання (формат наукових клубів).

Діти вивчають англійську мову з першого класу. Починаючи з 2-го класу, кожна дитина має можливість вивчати французьку, німецьку або іспанську (м. Київ), польську (м. Львів) як другу іноземну мову.

Влітку 2017 року КМДШ підтвердила статус інноваційної школи та втретє увійшла у рейтинг Microsoft Showcase Schools, в якому представлені найінноваційніші школи світу.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Голова опікунської ради молодіжного симфонічного оркестру  «INSO-Львів».

Хобі[ред. | ред. код]

Наснагу та ентузіазм для продуктивної роботи надають екстремальні подорожі: Перу, Болівія, Індія, Ісландія, В"єтнам, Лаос, Намібія та інші. Катається на гірських лижах. Збирає колекцію авторських ляльок.

Захоплюється оперою, часто відвідує оперні фестивалі. Ще одне хобі Лідії Білас — дизайн інтер'єрів, ландшафтний дизайн.

Нагороди[ред. | ред. код]

2008 року Лідію Білас нагороджено орденом «Зірка економіки України» третього ступеня за суттєвий особистий внесок у розвиток зовнішньоекономічних зв'язків України.

19 серпня 2008 року була відзначена державною нагородою — орденом княгині Ольги третього ступеня — за значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з нагоди 17-ї річниці незалежності України.

У 2006, 2007, 2008б 2009  роках Лідія Білас представлена в Рейтингу найуспішніших керівників України рейтингового журналу «ГVардія», № 12 у ТОП-20 жінок-керівників «ГVардія» (2010).

Увійшла до «Рейтингу» Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» (2009).

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]