Біла скеля (ведмежий притулок)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ведмежий притулок «Біла скеля» — притулок для реабілітації ведмедів, які постраждали від жорстокого поводження. Розташований в с. Березівка, біля Житомира, заснований в 2012 році. Мешканці притулку - ведмеді врятовані з притравочних станцій, цирків, ресторанів. Потрапляють тварини в «Білу скелю» за рішенням суду. В притулку тваринам створюють умови наближені до природних[1].

Мешканці[ред. | ред. код]

Чада
Чада — 20-річна ведмедиця рідкісного підвиду тянь-шанського бурого ведмедя — в Україні таких налічується кілька десятків. Вона майже все життя провела у Цирку[2].
Маша
Багато років провела на притравочній станції, де мисливці вирвали їй ікла та кігті, для того, що на ній тренувались собаки.[3]
Оля та Юля
Найстарші, проте найменші мешканки притулку, вони не виросли до звичайних розмірів, через те, що утримувались все життя в тісних вольєрах цирку, без достатнього харчування. Старенька Оля майже нічого не бачить. Щоб ведмідь не боявся світла софітів, циркачі його просто засліплюють[3].
Михасик
Раніше жив в крихітній клітці та був розвагою в ресторані, в притулку вперше побачив озеро та поповз до нього на животі[4].
Люба та Синочок
Їх врятували від тісних вольєрів та жорстокого поводження в цирку. Привезли ведмедів з міста Ніжин у віці 2 та 8 років. Під час адаптації тварини поводили себе дуже лякливо, що свідчить, про знущання над ними[4].

Харчування[ред. | ред. код]

Влітку вдень кожен ведмідь з'їдає до 7 кг їжі, зокрема овочі, фрукти, риба і мед. Для наближення до природних умов працівники притулку на території вольєра роблять схованки з продовольством, щоб ведмеді самостійно шукали їжу.[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]