Швейцарський білий вівчар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Швейцарський білий вівчар
White German Shepherd Dog Posing.jpg
Походження Швейцарія Швейцарія
Характеристики
Зріст Самці: 60 — 66 сантиметрів
Самиці:55 — 61 сантиметр
Вага Самці: 30 — 40 кілограмів
Самиці:25 — 35 кілограмів
Класифікація МКФ:
FCI 347.
Стандарти породи
FCI [1. стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Швейцарський білий вівчар (англ. Berger Blanc Suisse нім. Berger Blanc Suisse, фр. Berger blanc suisse, італ. Pastore svizzero bianco) — вівчарська порода собак білого кольору.

Історія[ред.ред. код]

Біла швейцарська вівчарка

Собаки білого кольору здавна були відмінними пастухами, адже такого собаку не можна сплутати з вовком, що напав на стадо. Біле забарвлення спочатку зустрічалося у німецьких вівчарів. У Європі його вважали недоліком і вибраковували таких собак. Білі вівчари іммігрували за море, вони прижилися в США, а пізніше і в Канаді, де були організовані клуби білого німецького вівчара. Перші чистокровні вівчари були завезені в Швейцарію досить пізно із-за океану. На початку 70-х років XX століття Швейцарський білий вівчар отримав свій «особливий» статус і була занесений в реєстр як окрема порода, хоча в Європі на той момент чистокровні вівчарі з Америки набули широкого поширення. Варто віддати належне передбачливим швейцарським заводчикам: зараз у світі саме швейцарська порода є еталоном білих вівчарів. Ця порода довгий час називалася американо-канадською, допоки швейцарці не зареєстрували її у МКФ. Цей собака менш азартний, збудливий і агресивний, ніж німецький вівчар, він може бути ідеальним компаньйоном, м'яким, слухняним, легко навчатися за різноманітними програмами. З них виходять чудові собаки-рятувальники, терапевти, поводирі, вони успішно справляються із розшуковою службою.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Швейцарський білий вівчар — собака міцний, активний, сильний, з дуже легкими і вільними рухами. Шерсть щільна, густа, з добре розвиненим підшерстям. У псів характерна наявність волосся, що утворює гриву і очоси.

Призначення і характер[ред.ред. код]

У Європі швейцарський білий вівчар частіше використовується як собака-пастух за містом і охоронець в квартирі. Швейцарський білий вівчар — собака, що не проявляє зайвої агресії, але між тим є відмінним охоронцем. Дуже добре ставиться до дітей і стане для них найкращою нянею. Собаку можна дресирувати самому — вона легко піддається дресируванню і може виконувати найскладніші команди. Легко знаходить спільну мову з усіма, хто мешкає в квартирі: від членів родини до сіамських котів. Дуже ласкавий і чуйний до домашніх мешканців. У сім'ї такого собаку люблять, а гості не бояться бути покусаними. Характер швейцарського білого вівчара не викликає занепокоєння — представники цієї породи спокійно реагують на провокації. Гавкіт лунає тільки у разі реальної загрози або при появі в квартирі незнайомої людини.

Такий собака зайвий раз не метушитиметься і, якщо це все ж відбувається, слід звернути увагу на його зовнішній вигляд або придивитися до свого оточення. Зі швейцарським білим вівчаром обов'язково слід якомога частіше грати — це її улюблене проведення часу.

Посилання[ред.ред. код]