Білборд 200

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Логотип Billboard 2013

«Білборд 200» (англ. Billboard 200) — рейтинг 200 найпрода́ваніших музичних альбомів та міні-альбомів щотижневого американського журналу Billboard, який присвячений музичній індустрії. Цей рейтинг вважається відображенням популярності артистів[джерело?].

Рейтинг базується винятково на кількості проданих альбомів у США (як реальних дисків проданих у роздрібній торгівлі, так і віртуальних — завантажених з сайтів музичних крамниць). Підрахунок проданих копій починається щопонеділка і закінчується щонеділі. Новий рейтинг публікується щочетверга з датою випуску наступної суботи. Аналогічній хіт-парад синглів називається Billboard Hot 100.

Рейтинги публікуються починаючи з 1945 року, коли вони містили 5 найпрода́ваніших альбомів. У 1956 з ростом популярності рок-музики — публікувалися щотижня і мали в собі від 10 до 30 позицій. Починаючи з 25 травня 1959 року, Billboard розбивав рейтинг на два чарти, один для альбомів стерео (тридцять номерів) і один для моно-альбомів (п'ятдесят номерів). 1963 року стерео й моно рейтинги були об'єднані в єдиний чарт із 150 номерами, у 1967 — 175, пізніше їх кількість зросла до 200 номерів.

Артисти — лідери чартів

За кількістю альбомів у хіт-параді

За кількістю альбомів в кращій десятці

За кількістю альбомів на першому місці

За кількістю тижнів на першому місці

Див. також

Посилання